1 Haftalık Kolay Diyet Listesi

1 Haftalık Kolay Diyet Listesi

Pratik ve uygulanabilir kolay diyet listeleri paylaşmaya devam ediyoruz. Yaz aylarıyla birlikte ihtiyaç haline gelen diyetler besleyici ve aynı zamanda hafif olmalıdır. Biz bu makalemizde sizlere 1 haftalık kolay diyet listesi hazırladık

1 Haftalık Kolay Diyet Listesi

Bir haftada 5 kilo birden verip bir beden incelmek istiyorsanız size hem sağlıklı ve kolay bir diyet listesi vereceğiz. Öncelikle yüksek kalorili yağlı besinlerden uzak durmalısınız.

Bu süre zarfında asla karbonhidratlı yiyecekler yememelisiniz. Bol bol sebze ve meyve ağırlıklı beslenip lifli yani vücutta yakılan ve toksinleri atan besinleri bu bir hafta içinde bol bol tüketin.

Öğünlere Göre Beslenme Listesi

Her gün sabah kahvaltısında bir bardak ılık suya bir tane limon sıkıp içerek güne başlayın. Ardından haşlanmış iki adet patates yiyin. Öğlen 1 kase yoğurt ve yine 2 tane haşlanmış patates. Akşam yemeğinde ise 2 bardak ayran ve 2 tane haşlanmış patates ile günlük beslenmeyi tamamlayabilirsiniz.

Diğer günlerde kahvaltıda meyve tüketebilirsiniz. Yine haşlanmış patatese devam ancak kahvaltılarda ikinci günden sonra haşlanmış yumurta da olabilir. Bu şekilde 5 gün hiç yağsız ve ekmeksiz beslenin. Bu 1 haftalık kolay diyet listesi sayesinde nasıl inceldiğinizi göreceksiniz.

Diyetler uygulanırken aşırıya kaçmamaya özen gösterin. Aynı diyeti aynı besinlerle uzun süreli devam ettirmek besin çeşitliliğinizi azaltarak ihtiyacınız olan farklı vitamin ve mineralleri almanızı engelleyecektir. Bu yüzden diyetleriniz arasına kısa aralıklar koyabilirsiniz.

Bilmediğiniz veya yeni oluşan sağlık sorunlarınız nedeniyle her diyet sizde aynı etkiyi yaratmayabilir. Örneğin yumurtaya alerjiniz olması durumunda içinde yumurta olan bir diyeti ısrarla uygulamak size yarar yerine zarar getirecektir. Bu gibi durumlardan sakınmak için sağlık uzmanınıza danışabilirsiniz.

Sağlık Bloğu’nda yer alan diyet makalelerine bu adresten ulaşabilirsiniz.

Related posts

Leave a Comment