Genel

Argan Yağının Saça Faydaları

Saç için Argan Yağı ,Argan Yağı Saça Faydaları ,Argan Yağı Saç Çıkarır  mı ? ,Argan Yağı Saça Nasıl Kullanılır ?

Saç sağlığımız özellikle genel durumumuzu  yansıttığı için oldukça önemlidir. Bundan kaynaklı saçlarımıza bakım yaparken kimyasal içerikli ürünlerden uzak durmak ve doğal ürünlere yönlenmek önemlidir. Bundan kaynaklı sizlere yararlı olacağını düşündüğümüz argan yağının saça faydaları hakkında bilgiler vereceğiz.İyi okumalar dileriz.

Saç için Argan Yağı

Argan YağınınArgan yağı Fas’ın  Argan ağacının meyvesinden gelir. Meyveleri o kadar besleyicidir ki, keçiler sadece onları yemek için ağaçlara tırmanırlar. Bu meyvenin içi, Argan yağının üretildiği küçük somular bulunur. Yüzyıllar boyunca, en azından M.Ö. 600 yıllarına kadar dayanan Fenikeliler, şifa ve güzelliği arttırmak için bu yağa kullanmışlardır. Yağın bu kadar faydalı olmasını sağlayan , A, C ve E vitaminleri ile zengin olduğu kadar antioksidanlar, linoleik asit ve omega-6 yağ asitleri ile yüklü olmasıdır. Dışarıdan uygulandığında, daha sağlıklı bir cilt ve saçla sonuçlanan hücre üretimini artırmaya yardımcı olabilir – bu yüzden üst düzey güzellik ürünlerindeki bileşenlerin listesinde Argan yağının sıklıkla yer aldığını fark etmiş olabilirsiniz. Yağın zenginliğinden dolayı insan saçı etkili bir şekilde tedavi etkilemektedir. Bu yağ aynı zamanda hem A vitamini hem de E vitamini açısından zengin olduğu için terapötik özelliklere sahiptir. E vitamini ile yapılan tokoferol hücre üretimini ve yenilenmesini güzel bir şekilde artırır. Böylece, yağın topikal uygulaması insan saçı dokusunu geliştirir .

Argan Yağı Saça Faydaları

Argan yağı hem erkekler hem de kadınlar için etkili bir saç nemlendiricidir. Argan yağının iyileştirici gücü de oldukça şaşırtıcıdır. Argan yağı saç millerine ve foliküllere nüfuz ettiğinde saçın keratini harika bir şekilde besler. Bu yağı çok besleyici ve etkili kılan bir diğer önemli faktör de anti oksidatif özellikleridir. Bu yağ antioksidanlar ve omega-6 yağ asidi ve linoleik asit gibi yağ asitleri ile doldurulduğu için yağ saçları harika bir şekilde nemlendirir. Bu da yaşlanma, hasar ve renk tedavisi görmüş saçlar için iyi bir tedavi yöntemidir. Bu, argan yağının bu kadar iyileştirici olmasının nedenlerinden biri olabilir. Yüzde 100 saf argan yağı fiyatı yüksek olmasına rağmen, yine de günlük güzellik rejiminize ekleyebilirsiniz. Artı noktası bu besleyici yağın sadece birkaç damlası şaşkınlığı yaratacaktır.

Argan Yağı Saç Çıkarır  mı ?

Birçok insan, hem erkek hem de kadınlar saç dökülmesinden muzdariptir. Aslında doğal yağlar saç olmayan deriden saç çıkarmaz fakat saçlarınız incelmesi ve fazla dökülmesini engeller. Duşta, banyo lavabosunda ve saç fırçanızda daha fazla saç kaybettiğinizi ilk fark ettiğinizde, ilk tepkiniz muhtemelen inkardır, ancak kayıp arttıkça, bunu göz ardı etmemek ve harekete geçmek önemlidir. Argan yağı saç dökülmesini durdurmak ve saç derisini haftada üç kez tedavi ederek yeni büyümeyi teşvik etmek için mükemmel bir yağdır.

Argan yağı, büyümeden daha fazla folikülü kaybetmemenizi sağlayarak saç kaybını önlemeye yardımcı olur – bu olduğunda saç dökülmesi fark edilir halde azalacaktır. Yağın yeniden büyüme üzerindeki etkisi üzerine yapılan birçok çalışma, daha fazla saç elde etmek için zengin besin içeriğinden dolayı saç derisini uyarabildiğini göstermiştir. Diğer araştırmalar, saçların daha kısa sürede daha hızlı büyümesine yardımcı olduğunu göstermektedir.

Saç dökülmesini tedavi etmek için parmağınızın üzerine birkaç damla yağ damlatın ve dairesel hareketlerle saç derisine masaj yapın. Ön saç çizgisinde başlayın, başınızı geriye doğru ve her iki tarafa ve geriye doğru çalışın. Yağın kafa derisine tam olarak nüfuz etmesine ve kafa derisine ve saç köklerine kan akışını hızlandırmasına yardımcı olmak için 15 dakika boyunca yağ masajına devam edin.

Argan Yağı Saça Nasıl Kullanılır ?

Saçlarınız için argan yağı kullanırken diğer yağlarla karıştırmanız daha etkili olacaktır. Bundan kaynaklı sizlere argan yağı ve diğer yağlar ile hazırlanan saç maskelerinden bahsedeceğiz.

Argan Yağı ve Hint Yağı Maskesi 

Hint yağı ve argan yağının saça faydaları arasında en önemli olanı saç büyümesi için mükemmel bir kombinasyonu olması yer alır. Bir araya geldiklerinde faydalarını bir araya getirirler ve saç büyümesi için mükemmel bir çözüm sağlarlar. İki yağı birleştirerek nemlendirici bir saç maskesi yapabilirsiniz.

malzemeler

  • 1 çorba kaşığı hint yağı
  • 2 çorba kaşığı argan yağı
  • 50-100 ml hindistancevizi sütü (saçınızın uzunluğuna ve kalınlığına bağlı olarak)

Tüm malzemeleri iyice bir kapta karıştırın ve maskeyi saçınıza ve saç diplerine iyice uygulayın. Bir gecede bırak ve sabah şampuanla yıka.

Argan Yağı ve Hindistan Cevizi Yağı Maskesi

Hindistan cevizi yağı ve argan yağı saç uzatmak ve sağlıklı tutmak için başka bir ideal kombinasyondur. Tüm saç sorunlarınıza karşı koymak için iki yağ ile maske yapın.

malzemeler 

  • 2 çorba kaşığı hindistan cevizi yağı
  • Argan yağı 10 damla
  • Plastik Tarak
  • Saç bandı

Argan ve hindistancevizi yağını karıştırın  ve yağ karışımını saçınıza ve saç diplerine uygulayın. Saçın alt yarısına daha fazla konsantre olun. Yağınızı saçınıza uyguladıktan sonra yağ karışımını eşit olarak dağıtmak için tekrar saçınızı tarayın. Saçları 30 dakika bekletin ve yıkayın. Bir gecede bile bırakabilirsiniz.

 

Saç sağlığınız açısından aşağıdaki yazılarımıza da bakabilirsiniz.

Jojoba Yağı ile Saç Bakımı Nasıl Yapılır ?

Saç Dökülmesini Önleyen Maskeler

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close