GenelGüzellikKadın SağlığıSağlık Haberleri

Cilt Çatlaklarına Ne İyi Gelir

Cilt Çatlaklarına Ne İyi Gelir? , Cilt Çatlakları Doğal Tedavisi , Cilt Çatlakları Nasıl Önlenir ,Vücut Çatlağı Kremleri

Siz değerli okurlar için cilt çatlaklarına ne iyi gelir hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda cilt çatlakları nedir, neden olur, nasıl tedavi edilir, ne iyi gelir gibi sorulara cevaplar aradım. Cilt çatlakları tedavisi özellikle yaz ayları içinde bulunduğumuz şu dönemde oldukça önem kazanmaktadır. Cilt çatlakları bulunan bir kadının bikini giymesi onu ne kadar kötü hissettirir hepimiz biliyoruz. Bu dönemde şu cilt çatlaklarından kurtulalım artık. İyi okumalar.

Cilt Çatlaklarına Ne İyi Gelir?

 

Cilt çatlaklarına erken müdahale yapılması gerekir. Erken müdahale sonucunda henüz başlama aşamasında daha fazla belirgin olmadan ilk önlemleri almak gerekir. Cilt çatlaklarını doğal yollar ile de atlatmak mümkündür. Cilt çatlakları genel olarak, göğüs, karın, uyluk ve üst sol kol bölgelerinde görülmektedir.

Cilt Çatlakları Doğal Tedavisi

 

Cilt çatlaklarını doğal çözüm olarak ilk akla gelen doğal bitkisel yağlardır. Doğal yağlar ile beraber güzel bir masaj ile olumlu sonuçlar alınabilmektedir. Tabi bu uygulamalar erken teşhis için önerilmektedir. İlerleyen çatlaklarda olumsuz sonuç elde edilir.
Cilt Çatlaklarına Ne İyi GelirBu doğal yağlardan biriside badem yağıdır. Daha çok kadınların hamilelik sürecinde kullandıkları bir yöntemdir. Badem yağı, E vitamini içermektedir. E vitamini cilde kolajen ve elastin içeriğini arttırmaya yardımcı olur. Badem yağı ile yapılan masajlarda cildi nemlendirir ve yumuşatır.
Cilt çatlaklıkları deyince akla gelen isimlerden birisi de zeytin yağıdır. Zeytin yağıda, badem yağında olduğu gibi cildi nemlendirir ve yumuşatır. Zeytin yağı diğer doğal yağlara göre daha pahalıdır.
Güzel kokulu bir masaj yapmak mı istiyorsunuz? O halde lavanta ve papatya yağlarını unutmamak gerekir. Bu iki yağı karıştırarak günlük 7’şer damla halinde uygularsak, nemlendirici ve çatlakları iyileştirici özelliği yapmış oluruz.
Bunların yanında doğal yağ olarak, buğday yağı ve kakao yağı ile masaj yaparak çatlaklıkları azaltabilirsiniz.
Enfeksiyonları gidermek için, salisilik asit içeriği aloe vera çatlaklara karşı etkilidir. Ciltlerde oluşan yaralar ve çatlaklar için aloe vera etken çözümlerden birisidir. Aloe vera ve zeytin yağı karışımı ile cilt çatlakları için olumlu sonuçlar alındığı gözlemlenmiştir.

Cilt Çatlakları Nasıl Önlenir

 

Özellikle duştan hemen sonra cilde nemlendirici kremler sürerek cildi yumuşatmalıyız. Hangi aylarda olursak olalım yada hangi mevsimde olursak olalım, cildimizi sürekli nemli tutarak, çatlakların önüne geçmiş oluruz. Bunların yanında bol bol su içerek cildimizde oluşacak çatlakları önleyebiliriz. Spor yapmadan da olmaz değil mi? Dengeli bir şekilde spor yaparak vücudumuzu esnek bir yapıya çeviririz ve spor yaparak cildimizde oluşacak çatlakları önleriz.

Vücut Çatlağı Kremleri

 

Sağlıklı, pürüzsüz bir vücuda kim sahip olmak istemez ki? Kilo, hamilelik ve yaşam koşulları derken vücut dengesi bozuluyor ve çatlaklıklar oluşmaktadır. Sizlere şimdi vücut kremlerini aktaracağım. Bu bilgilerin tamamı bilgilendirmek amaçlıdır. Doktor tavsiyesi ve reçetesi olmadan kullanmanızı asla tavsiye etmiyorum.

Vücut Çatlağı KremleriGehwol Leg Balm – Bacak balsamı

 

İsminden de anlaşılacağı gibi, bacak çatlakları için kullanılan bir kremdir. Damarların büzülmesi sonucu, şiş bacakların, varislerin ve damar çatlaklarının hamilelik sonucu kan akışını harekete geçirerek çatlaklıkların giderilmesini sağlıyor.

Lierac Phytolastil Jel-Çatlak Giderici Jel

 

Aşırı kilo kaybı ve hamilelik sonrası tedavisinde kullanılan bir jeldir. Protein liflerini üreten fibroblast hücrelerini aktif hale getirerek oluşan hasarın yok edilmesinde kullanılmaktadır.
Liearac Phytolastil jel içeriğinde bulunan al kamelya özleri, ata kuyruğu özü ve sarmaşık özü sayesinde hücreleri yenileyerek çatlaklıkların gidermektedir. Cildin yeni lifler üretilmesini sağlıyor. Bunun yanında yeni oluşacak izlerin giderilmesini sağlıyor.

Galenic Elancyl Specific Vergetures – Çatlak Önleyici Krem

 

Bu krem özellikle hamilelik sonrasında oluşacak çatlaklıkların önlenmesinde kullanılıyor. Bu krem özellikle ayçiçeği ve yosun özü içermektedir. Yeniden yapılandırıcı bir özelliği bulunmaktadır. Kompleks ve pro-vitamin B5 ile yeni oluşacak çatlaklıkları önlemektedir. Cildi nemlendirmek yumuşatıyor ve gerilmesini önlüyor. Bu sayede oluşan ve oluşacak çatlaklıkları engelliyor.

Bepanthol-Çatlak Önleyici Krem

 

Tüp şişe ve ambalaj şeklinde olan bu krem renklendirici bir madde içermemektedir. İçeriğinde ki Centella Asiatica cildin kollajen ve cilt elastikiyetini artırırken gebelik çatlağı gelişme sırasında azalma sağlamaktadır.

Bepanthol-Çatlak Önleyici KremActistretch

 

Actistretch, çatlaklıkların, kızarıklığını, derinliğini genişleterek tedavi sağlıyor. Actistretch, botanik bir formül içermektedir. Bu sayede, dokunun yıpranmasını sağlayan hücreleri engeller ve hasara uğramış hücreleri onarır.

Renuee Extra

 

En çok kullanılan, çatlak giderici krem olarak bilinir. Cilde elastikiyet sağlar ve hücrelerin yenilenmesini sağlar. Ayrıca çatlaklıklardan oluşan izlerin giderilmesini sağlar.

Lea Çatlak Giderici Krem

 

Bu kremin içeriğinde gotu otu ve neven bitkisi bulunmaktadır. Bu iki bitki cilt için önemli etkenlerdir. Lea Çatlak Giderici Krem bitkiler sayesinde ciltte oluşan çatlakların giderilmesini sağlar ve hücreleri yeniler. Karın ve bacak bölgesinde oluşan çatlaklar içinde bu kremi kullanabilirsiniz.

Cilt çatlaklarını gidermede kullanılan kremler kadar gece kremleri kullanımı da kadınlar tarafından önem arz etmektedir. Eğer geceleri cildinizi nemlendirmek ve elastikiyet özelliğini arttırmak isterseniz Gece Kremleri başlıklı yazımıza bakabilirsiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close