Cilt Onarıcı Bakım Maskeleri Nedir?

Cilt Onarıcı Bakım Maskeleri Nedir

Sağlıklı bir cildin kaynağı, doğru çalışan bir metabolizmaya sahip olmaktan geçer. Metabolik fonksiyonların doğru işlemesinde büyük etkisi olan besinler, dış uygulamalarda da cilt sağlığına büyük fayda sağlar.

Evde Yapılabilecek Doğal Yüz Maskeleri

Karaciğer dostu salatalığın bir faydası da cilt yüzeyine uygulandığında nemlendirici özellik göstermesidir. Kabukları soyulan salatalığa pirinç unu, elma suyu ve zeytinyağı eklenerek elde edilecek krem yüz ve boyun bölgesine sürüldükten 20 dakika sonra yıkanarak uygulanır.

Saf protein içeriği ve amino asit yönünden zengin olan yumurta beyazı, badem yağı ve ezilmiş buğday ile karıştırılarak hazırlanan maske ile cilt yüzeyindeki akne oluşumları büyük ölçüde iyileşir.
Taze çileğe eklenecek yulaf unu, yumurta sarısı ve yoğurtla hazırlanacak olan maske, kuru ciltleri besler ve göz altı kırışıklıklarına karşı onarıcıdır.

Cilt yağlanması ve akne oluşumları ile mücadelede son derece etkin olan yulaf ezmesi, haricen uygulanır. Pişirilen yulaflar süzüldükten sonra ezilerek macun kıvamına getirilir ve ciltte 15 dakika tutulduktan sonra ılık suyla yıkanır.

Limon, bal ve gliserinle yapılacak olan yüz maskeleri cildi onararak kırışık görünümünün azalmasında etkilidir.

Related posts

Leave a Comment