Doğal Ağrı Kesiciler Nelerdir?

Doğal Ağrı Kesiciler Nelerdir

Bölgesel ve akut ağrılar genellikle vücutta patalojik bir durumun habercisidir. Örneğin diş ağrısı, diş minesindeki çürümeyi işaret eder. Ağrıyı sürekli olarak bastırmaya alışmak yerine ağrıya neden olan rahatsızlığın tedavisi için tıbbi yardım almak gerekir. Ancak, aniden ortaya çıkan akut ağrılar için ağrı kesici ilaç almak yerine kolaylıkla bulunabilecek bitkisel şifa kaynaklarından faydalanmak mümkün.

Zerdeçal, Karanfil ve Sarımsak

Aktif maddesi curcumin olan zerdeçal, kullanımı en yaygın doğal ağrı kesicilerden biridir. Sinir sistemini destekleyen zerdeçal, her türlü kronik ağrıya karşı vücudu daha güçlü bir hale getirir. Kan sulandıcı ilaç kullananlar, kalp ve damar hastaları zerdeçal tüketmeden önce mutlaka hekime danışmalıdır. Diş ağrısını alan karanfil, diş eti inflamasyonlarına da iyi geliyor. İçerdiği eugenol, anestezik özellik gösteriyor.

Kulak ağrısında kullanılan sarımsak, haşlanıp ezilerek haricen ağrıyan bölgeye uygulanıyor.

Yulaf ezmesi ise kasılmaları giderirken, regl ağrılarını azaltan bir etkiye sahip. Adale zorlanmasına, kasılma ve kramplara iyi gelen bir diğer bitki ise nane. Vücudu yatıştıran etkisinin yanı sıra, kasları da gevşetiyor.

Related posts

Leave a Comment