Genel

Doğal Saç Bakımı

Evde Doğal Saç Bakımı  ,Doğal Saç Bakımı  Zeytinyağı ,Kuru Saçlar İçin Bal  ,Hasarlı Saçlar için Hindistan Cevizi Sütü ,Saç için Hindistancevizi Yağı ,Yağlı Saçlar için Limon ,Saç için Doğal Keratin  ,Elma Sirkesi

Saçının biraz bakıma ihtiyacı olabilir. Çoğu kadın da saçlarınıza doğal malzemeler ile bakım yapmayı istemektedir. Ve bunu sadece parasal yönden değil kozmetik sektörünün kullandığı kimyasal içeriklerden ve kötü içeriklerden bıktığı için de yapmaktadır. Bu yazıda sizlere doğal saç bakımı hakkında bilgiler vererek mutfağınızdaki malzemeleri nasıl kullanacağınızı aktaracağız.

Evde Doğal Saç Bakımı 

 

Evde Doğal Saç Bakımı
Evde Doğal Saç Bakımı

Hindistan cevizi yağı, avokado, bal, hindistan cevizi sütü ve yumurtalar …  Tüm bu  yiyeceklerinin aslında saç bakımında kullanılabileceğiniz ve son derece yarar sağlayabildiklerini hatırlatmak gerekir. Bu ham ve doğal bileşenlerin daha parlak, daha nemli, daha sağlıklı, canlı saçlara ve hatta daha fazlasına ulaşmak için mükemmel kaynaklar olduğu kanıtlanmıştır. Bu bileşenlerle ilgili en iyi şey, onlar için kolaylıkla elde edilebilmeleri ve muhtemelen  mutfak dolabınızda  bulunmalarıdır. Bu doğal ürünlerden bazılarına ve saç yararlarına bir bakalım.

Doğal Saç Bakımı  Zeytinyağı

 

Doğal sızma Zeytinyağı, kuru saçı tedavi etmek için her zaman doğal bir saç kremi olarak kullanılmıştır. Ayrıca nemi kilitleyerek ve saç derisinin kuruluğunu önleyerek yumuşak ve parlak saçlar sağlar. Saçın kırılmasını, bölünmüş uçları ve hatta saç hasarlarının giderilmesi  ve gelecekteki hasarın  önlemek için harika bir kaynaktır.

Kuru Saçlar İçin Bal 

 

Balın faydaları sonsuzdur! İlk olarak, doğal bir nemlendiricidir, çünkü saçınızdaki nemi korumak için bal harikadır. Bu, saça nemi emmesi ve kaçmasını önler. Kuru saça sahipseniz ve ekstra nem ve nemlendirmeye ihtiyacınız varsa bu özellikle önemlidir. Bal aynı zamanda saçlarınızı yumuşatmaya yardımcı olan bir yumuşatıcıdır ve saçlarınızın   parlaklığını geri kazandırır. İçerisinde barındırdığı antibakteriyeller saçlarınızı korur ve güçlendirir.

Hasarlı Saçlar için Hindistan Cevizi Sütü

Doğal Saç Bakımı  Hindistan Cevizi Yağı
Doğal Saç Bakımı Zeytinyağı, Bal

Hindistan cevizi sütü doğal bir saç onarım aracıdır. Şaşırtıcı bir şey değil çünkü Hindistan cevizi sütü, hindistancevizi’nin sağlıklı, beyaz etinden yapılır. Saç dökülmesinden ve saçlarınızın hasar görmesinden şikayetçi iseniz , Hindistan cevizi sütü saç derisini koruyan ve  saç derisini harekete geçiren Niacin ve Folat gibi vitaminlerle doldurulur. Ayrıca kuru saçların hasar alması kolaydır ve  Hindistan cevizi sütü de, kuru saçları besleyen, saçları nemlendiren ve doğal bir saç kremi olarak hareket eden sağlıklı E Vitamini ve sağlıklı yağları içerir.

 

 

Saç için Hindistancevizi Yağı

 

Hindistancevizi saçlarınız için sihirli bir içerik gibi gözüküyor. Hindistan cevizi yağı , saç ve cilt için kullanılabilir, yemek pişirmek için sağlıklı bir yağdır, sindirime yardımcı olur, vücudun doğal hormonlarını destekler … Hindistan cevizi yağı’nın faydaları artık herkes tarafından bilinmektedir. Hindistan cevizi yağı saçları nemli ve yumuşak tutar ve yüksek nem tutma özelliklerinden dolayı saçın kırılmasını önler. Hindistan cevizi yağı, doğal saç bakımı için yağ asitleri ile  dolu olduğundan , saçları düzenli, yumuşak, ipeksi ve  parlak olması için  düzenli olarak yumuşatır. Mümkün olduğunda doğal Hindistancevizi yağı kullanmanızı tavsiye ederiz.

 

Yağlı Saçlar için Limon

 

Limon suyu, saç derisinde aşırı yağ ve gres emilim kapasitesine sahip olduğu için, yağlı bir saç derisine sahip olanlar için en iyisidir. Limon C vitamini içeriği ile güçlü saçlara sahip olmanızı sağlar  ve asidik yapısı saçlarınızı biriken tüm ürünlerden ve tozdan temizlemenize yardımcı olur. Limon ayrıca Limonen adı verlen  donuk ve cansız saçlara parlaklık veren bir bileşik içerir. Limon suyu da antifungal özelliklere sahip olduğu için kepek ile savaşmak için harikadır. Ayrıca zeytin yağı ile kullanımı ile limon kepeği söker atar.

Saç için Doğal Keratin 

Yumurtalar vitamin A, D ve E  barındırmaktadır, yağları tutmaya yardımcı olan proteinler ve yağ asitleri bakımından zengindir. Saçlarınız çoğunlukla proteinden yapıldığından, saça ekstradan gelen bu destek, sağlıklı hissettirir ve kaybettiğiniz keratini geri kazandırır. Saçlarınıza yumurta maskeleri yaparak saçlarınızı koruyabilir, nemlendirebilir ve güçlendirebilirsiniz. Genelde yumurtalar , zeytin yağı, badem yağı , jojoba yağı ve limon , gül suyu vs. gibi içerikler ile karıştırılabilir ve doğal saç bakımı için binlerce yöntemde kullanılabilir.

Elma Sirkesi

 

Elma sirkesi,  kaşıntılı saç derisine yardımcı olan antibakteriyel ve antifungal özelliklere sahip olduğu için doğal saç bakımı için kullnılmaktadır. Ayrıca, doğal yağları sıyırmadan saçı temizler ve daha iyi bir kondisyon sağlamak için saçınızdaki nemli tutmaya yardımcı olur.

Elma  sirkesi, B vitaminleri, C vitamini ve potasyum gibi vitaminler içerir. Elma sirkesi hafif asitli olduğundan, su ile seyreltdiğinizde, saç derisinin pH seviyesini dengelemek  için harika bir şekilde çalışır.

 

Doğal saç bakımı için kullanılan yöntemler bunlarla sınırlı olmamakla beraber bu malzemeler ile bunlardan elde edilen saç maskeleri ve serumları ile gerçekleştirilmektedir. Daha fazla bilgi için sayfamızı takip etmeye devam edin.

 

Kadınlar için saç bakımının önemli olduğunun farkındayız, umarım doğal saç bakımı yazımızda sizlere bu açından fayda sağlamıştır. Saç bakımı tabiki bu yazımız ile sınırlı değildir. Aşağıda sizlere saç bakımı hakkından diğer yazılarımızı linklerini paylaşarak yazımızı tamamlamaya çalışacağız. Sağlıklı günler dileriz.

Keratin Saç Bakımı

Kuru Saçlar İçin Bakım

Yağlı Saç Bakımı

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close