GenelGüzellik

Dövme Silme

Dövme Silme ,Cosmetic Tattoo Removal - Dövme Silici ,TCA Peeling ,Evde Dövme Silme

Siz değerli okurlar için dövme silme hakkında bir yazı hazırladım. Yazımda dövme silme nedir, nasıl yapılır, neden dövme silinir gibi sorulara cevaplar aradım. Dövme hangi sebeple yapılırsa yapılsın silinmek isteniyor. Yani bu az karşılaşılan bir durum değildir. Bu noktada dövme silme meselesi dövme yaptırmak kadar yaygın ve sık karşılaşılan bir durumdur. Bende yazımda bu noktada neler yapabileceğimize dair uzun uzadıya araştırmamın sonucunu ortaya koydum. İyi okumalar.

Dövme Silme

 

Dövmeyi yaptırdık, fakat kendimiz silmek istiyoruz. Ne yapabiliriz? Ameliyat ile tedavi yöntemlerini kullanmak istemeyenler, losyon krem vb ilaçlar dövme sildirmek ister. Bu ilaçlar nedir nasıl olur nasıl işler?
Piyasada bu şekilde bir çok krem, losyon vb kozmatik ürünler bulunmaktadır. “Peki güvenebilir miyim?” diye bir endişeye kapılmanız normal. Tedaviler kadar etkisi olmasa da etkileri vardır.

Cosmetic Tattoo Removal – Dövme Silici

 

Dövme Silme

Bu ürün, sıvı losyon şeklinde satılmaktadır. Dövme makinası ile dövme yapar gibi uygulanacak bölgeye deri altına kadar işlenir ve daha sonra bu losyon deri altında ki pigmentlerin hafif bir yara oluşumu ile atılmasını sağlar. İşlem yapılan bölgenin iyileşme süreci yaklaşık olarak 3 hafta civarındadır. İkinci seans için bölge tamamen iyileştikten sonra uygulanmaktadır. Ürün USA’dan ithal olup kalıcı makyaj ve dövme uygulamalarında silme işlemi için tercih edilmektedir.

TCA Peeling

 

TCA veya tri chloro acetic acid kimyasal soyma işlemi için tercih edilen kuvvetli bir asittir. Bu nedenle ciddi cilt problemleri için ve dövme silmek için Tca Peeling kullanılır. Tca çok güçlü bir asit olduğundan kaynaklı, dövme silme tedavisinde yaklaşık olarak %10 ve %50 – %100 arasında konsantre edilmektedir. Bu cildin aşırı tahriş olmasını önlemektedir. Tca diğer peeling türlerine göre  daha pahalıdır fakat öyle çok çok da yüksek değildir. Bunun yanında daha kısa sürede sonuç alabilirsiniz. Bu nedenle cilt doktorları sizden, Tca Peeling için yüksek ücretler talep edebilir. Asit gücü göz önüne tutulduğunda soyma işlemi 1-2 hafta sürebilir ancak genel olarak evde kullanılması uygun olan %15-%70 arasındaki oranlarda tüm işlem 6 ayı bulur.

Evde Dövme Silme

 

Dövmeyi silmek için çeşitli yöntemler mevcuttur. Bu iş için uzman cerrahiler vardır. Fakat pahalı bir maliyeti vardır.
Yaptırdığımız dövmeyi evde silmek istiyorsanız bunu için çeşitli krem ve losyonlar mevcuttur. Krem ve losyonları etkisi uzman cerrahiler kadar etkili olmasa da etkili olduğu kullanan kişiler tarafından söylenmektedir.
Dövmeli bölgeye sürülen krem deri tarafından emilerek içeride ki pigmentlerle reaksiyona geçer ve pigmentler bu reaksiyon sonucu parçalanır. Bu parçalanma sonucunda pigmentler vücuttan zamanla atılır. Dövme saydam bir hal almaya başlar. Bu tarz kremler ve losyonlar genel de set olarak satılır ve her biri farklı özelliklere sahiptir.

Evde Dövme SilmeEvde Dövme Silme Nasıl Yapılır ?

 

  • Kibrit yakarak evde dövme silme
  • Zımpara ile evde dövme silme
  •  Losyonlar ile evde dövme silme
  • Kibrit yakarak evde dövme silme

Daha önce denenmiş olan, kibrit ile dövme işlemi kibriti yakarak dövmenin bulunduğu bölgeye yaklaştırmak. Bu da canınızı biraz olsun yakacaktır. Fakat bu teknik olumlu bir sonuç almamıştır. Dövme daha çok kabarmıştır.

Zımpara ile Evde Dövme Silme

 

Yine daha önce denenmiş bir tekniktir zımpara ile dövme silmek . Dövmenin bulunduğu bölgeyi zımpara ile sürtmekte olumlu bir sonuç almamıştır.

Losyonlar ile Evde Dövme Silme

 

İnternet üzerinden satılan, losyon ve kremler ile dövmeyi bir nevi etkisiz hale getirmek yani silmek mümkündür. Bunun için internet ve eczanelerde krem ve losyonlar mevcuttur. Bu losyonların özelliği ve içeriği değişmektedir. Öncelikle alınan losyonu dövmenin bulunduğu bölgeye sürüyoruz ve masaj yaparak uygulamaya devam ediyoruz. Bu işlemi günlük yaklaşık olarak 2 – 3 defa uyguluyoruz. Dövmenin bulunduğu yeri daha öncede ılık su ile yıkıp bu işlemleri yapmak gerekir.

 

 

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close