Dünyanın En İyi Diş Macunu Markaları Listesi

en iyi diş macunu markaları

E-ticaret sitelerinin ve parekende satış noktalarının istatistiklerine dayanarak sizler için dünyanın en iyi diş macunu markaları listesi hazırladık. 15 Adet diş macunu markası ile ağız bakımınız için sizlere alternatiflerden haber veriyoruz.

Bembeyaz ve sağlıklı gülüşlere sahip olmayı kim istemez ki! İnsanın mimiklerine, konuşmasına, tavrına anlam katan güzel gülüşler,  bembeyaz dişlerle hiç de zor değil.  İş biraz diş bakımını alışkanlık haline getirmekte, biraz da son yıllarda gelişen diş bakım ürünleri hakkımda bilgi sahibi olmakta yatıyor.

Diş bakımı denildiğinde ilk akla gelen diş macunları(*) ise günümüzde oldukça çeşitli markalar ve florürsüz, florürlü, organik, beyazlatıcılı seçenekleri ile geniş bir yelpazede uzanıyor. Hatta öyle ki ürün çeşitliliğinden diş macununu seçmek bile artık zorlaştı!  Peki en iyi diş macunu markaları hangileri? Hem bir sağlık hem de bir güzellik ölçütü olan tertemiz dişlere sahip olmak istiyorsanız listemizi inceleyin!

Dünyanın En İyi Diş Macunu Markaları – En İyi 15 Diş Macunu Markası

Signal

En iyi diş macunu denildiğinde ilk akla gelen markalardan biri Signal. Ağız bakım ürünleri içinde diş fırçasından, diş temizleme suyu gibi klasik ürünlerin yanında diş beyazlatma kalemi ile de diş bakım ürünlerinde sınırları zorlayan Signal, White Now/Anında Beyazlık serisi ile göz dolduruyor. Serinin reklamlarında bilimsel olarak sigara ve kahve lekelerini azalttığı da vurgulanıyor.

Natural elements modellerinde ise karanfil, hindistan cevizi gibi aromatik özlerle diş bakımını bir zevk haline getiriyor.

Signal, klinik olarak kanıtlanmış beyazlatıcı diş macunu ürünlerinin yanında kullandığı mavi safir pigment, blue light teknolojileri, ışıltı kristalleri ile de ürünlerini geliştrimeyi sürdürüyor.

Signal’in 2-6 yaş çocuklar için ürettiği eser miktarda florür içeren diş macunları ise çilek aromasıyla çocukların gözdesi. Ürünlerinde teknolojiyi kullanan ve ağız ve diş bakım ürünlerinde son gelişmeleri kaçırmayan Signal, piyasa ortalamasındaki fiyatları ile kullanıcıların cebini de yakmıyor.

Colgate

En iyi diş macunu markaları arasında yer alan Colgate, tartar oluşumu konusunda farkındalık yaratarak dikkatleri çekmişti. Tartar ve çürük oluşumunu engelleyen klinik olarak test edilmiş formülü ile Colgate ürünleri, markanın müşterileri tarafından güvenle kullanılıyor.

Marka patentini aldığı Pro Argün formülü ile ürettiği seride, diş eti hassasiyetinde anında rahatlama sağlıyor. Colgate’ nin Optic White/Anında Beyazlık serisi, diş yüzeyindeki lekelerde de etkili.

Markanın Total Profesyonel serisi, diş eti ve nefes sağlığı için özel üretilmiş. Serinin ürünleri diş eti problemlerine ve nefes kokmasına karşı uzun süre koruma sağlıyor.

Colgate, ağız ve diş bakımında günden güne gelişen teknoloji ile ürün yelpazesini yeniliyor. Marka gözde serilerinden Natural Extract deniz yosunu tuzu, aktif karbon ve nane ya da limon aromalarıyla arındırıcı ve ferahlatıcı bir deneyim sunuyor.

İpana

Dünyaca ünlü  Amerikan şirketi P&G’ nin bir markası olan İpana, diş macunlarında profesyonel temizlik anlayışı ile ürünlerini günden güne geliştiriyor. En iyi diş macunu markaları arasında yer alan İpana’ nın ürünleri hızlı beyazlatma, ferahlık sağlama, hassasiyeti giderme, diş minesi bakımı gibi çeşitli ihtiyaçlara yanıt vermeyi hedefliyor.

Markanın 3D White serisi, naneli aromaları ile ferahlatıcı etki sağlarken kullandığı 6X gibi üst düzey teknolojilerle dik lekelerini temizleyerek, 24 saate varan koruma sağlar.

Diş hassasiyeti olanların bir numaralı tercihi İpana, yoğun çay ve kahve tüketenler için de özel olarak geliştirdiği diş macununu müşterilerinin deneyimine sundu. Markanın ürünlerinin piyasa fiyatına göre oldukça cazip olması da müşteri potansiyelini arttıran nedenlerden.

Sensodyne

Sensodyne, ‘diş hekimlerinin tercihi’ sloganı ile kendini tanıtan bir marka. Ama markayı, reklamlarda kullandığı mottodan ziyade, günümüzde en iyi diş macunu markaları içinde gösteren şüphesiz yüksek teknoloji ile diş eti sorunları ve diş hassasiyetine yönelik ürettiği ürün yelpazesi.

Marka, genel olarak hassas dişler konusunda ürettiği ürünlerde iddialı. Sensodyne diş hassasiyeti olanlar için özel geliştirdiği ürünlerle hızlı rahatlama sunarken, diş minelerini güçlendirir, dişleri onarır ve korur.

Sensodyne ürünlerinde beyazlatma, diş eti koruması, diş minesi koruması, nefes sağlığı, diş onarımı ihtiyaçları için seçenekler sunmaktadır. Sensodyne ürünleri ihtiyaca yönelik serilere ayrılır ve her seride yer alan ürünün beyazlatıcı alternatifi bulunmaktadır.

Paradontax

Diş eti kanamalarına çektiği dikkatle kendini tanıtan Paradontax, en iyi diş macunları arasında yer alıyor. Marka, diş eti bakımını ön plana aldığı ürünlerinde günlük diş macunu için Ultra Temizlik, Beyazlatıcı, Florürlü, Ferahlık ve Orijinal olarak beş farklı seri kullanmaktadır.

Paradontax diş macunu, diş etinin şişmesini engeller, diş eti sorunlarına yol açan plakları uzaklaştırır, diş etinin sağlıklı bir renge kavuşmasına yardımcı olur. Marka ürünlerinde diş minesini güçlendirmeyi ve derin temizlik sağlamayı da hedeflemiştir.

Paradontax diş macunlarının fiyatı da piyasa ortalamasında. Özellikle diş eti sağlığına yaptığı farkındalıklarla tanınan marka, ürün çeşitliliğini giderek arttırıyor.

Oral B

İpana gibi tanınmış birçok markayı bünyesinde bulunduran P&G’ nin markalarından Oral B, doğru diş fırçası seçimine yaptığı vurgu ile dikkatleri çekmişti. Daha çok diş fırçalarıyla tanınan marka, ağız ve diş bakım ürünlerini de piyasaya sürdü.

Markanın en iyi diş macunları arasında yer alması uzun sürmedi. Oral B diş macunları, özellikle hassas dişlere sahip olanların rahatlıkla kullanımına uygun, pürüzsüz dokusu ile dikkat çekiyor.

Oral B, diş macunlarında diş ve diş eti sorunlarına odaklı bir etki yerine bütünsel etkiyi ön plana çıkartıyor. Diş eti ve diş minesi sağlığı için dişleri asitlere karşı yıpratmadan korurken, diş plağını uzaklaştırarak diş eti problemlerini de önlüyor.

Rocs

İsviçre markası Rocs çocuklar için özel ürettiği, yutulabilir diş macunları ile tanınan, lider bir firma. Bebekler için ürettiği ürünlerde orman meyvesi, ıhlamur gibi bitkisel özler kullanıyor.

Florürlü,  meyve aromalı diş macunları, bebeklere uygun ürünleri özellikle çocuk bakımında hassas anneleri, Rocs’ un en önemli paydaşı haline getirmiştir. R.O.C.S’ nin yetişkinler için ürettiği diş macunları, çay, kahve, sigara lekeleri ile savaşır.

Markanın R.O.C.S. Sensation Whitening Ekstra Parlatıcı ürünü içeriğindeki Bromelin enzimi ile renkli diş plağını çözerek dişlerin beyaz görünmesine yardımcı oluyor. Markanın ağız ve bakım ürünleri arasında diş macunları kadar diş eti balsamı da rağbet görüyor. Rocs, diş temizliğini hassasiyet ile yapan, organik bazlı ürünleri ön planda tutanların özellikle tercih ettiği bir marka.

Eyüp Sabri Tuncer Diş Macunu

Bir kolonya markası olarak tanınan Eyüp Sabri Tuncer, ‘doğal’ mottosu ile ürettiği, Florür, Paraben, Titanium Dioxide, şeker gibi kimyasallar  içermeyen formülü ile kullanıcılardan tam not alıyor. Firmanın ürettiği diş macunları  doğal bambu aktif karbonlu, doğal perlit ile bambu aktif karbonun etkileşimini bir araya getiriyor.

Marka ürünlerinde okaliptus, nane ve mentholü ferahlatıcı etki için kullanıyor. Firmanın karadut özlü düş macunu ise 2-6 yaş, doğal çikolata ve nane özlü ürünü ise 7-16 yaş için özel olarak tasarlanmış.

Eyüp Sabri Tuncer’ in ürettiği doğal probolis özlü diş macunu ise içeriğinde yer alan ve kekikten elde edilen thymol özü ile doğanın iyileştirici etkisini, temizleme ürünlerine taşıyor.

Weleda

Fiyatları piyasa ortalamasının biraz üzerinde olan en iyi diş macunu markaları arasında Weleda da yer alıyor. Weleda, bitki özlü ve organik ürünleri, anne-çocuk sağlığı odaklı yaklaşımıyla tanınıyor. Marka diş macunlarında aynısefa, nane ve rezene özü, mineraller kullanıyor.

Weleda diş macunlarında florür, S.L.S , sentetik boya ve parapen kullanılmıyor. Marka, diş ve diş eti bakımında organik, bitki özlü ve doğal ürünleri ön plana çıkartıyor. Weleda’ nın ağız ve diş sağlığı ürünlerinde çocuklara özel serileri de dikkat çekiyor.

Bebekler için de organik özlü diş macunları üreten Waleda, diş macunlarının içeriğinde saf bitki özleri arayanların tercihi.

Crest

P&G’ nin barındırdığı, köklü bir diş macunu markası olan Crest ününü biraz da yüksek fiyatına borçlu. Piyasa fiyatının oldukça üzerinde bir diş macunu markası olan Crest, beyazlatıcı özelliği ön planda tutuyor.

Markanın 3D White serisi, beyazlatıcı etkisinin yanında dişleri dış etkenlere karşı koruyucu etkiye sahip.

Markanın ürün reklamlarında özellikle diş yüzeyindeki lekelere karşı etkililik vurgusu da dikkat çekenlerden.  Dişlerin temas ağrısına karşı hassasiyeti için geliştirilmiş özel formülüyle Crest, ürün yelpazesini genişletmeye devam ediyor.

Ürünün fiyatı her ne kadar oldukça pahalı görünse de  yapılan kullanıcı yorumları, memnuniyet seviyesinin de yüksek olduğunu gösteriyor.

Marvis

Bir İtalyan markası olan Marvis, son yıllarda ülkemizde de tanındı. Markanın 70’lere uzanan köklü bir geçmişi bulunuyor. Royal, Karakum, Rumbas, Yasmin, Gingermint, Cinnamon gibi adlarla ürettiği kolaksiyon değişik aromalarla zenginleşiyor.

Kullandığı aromalar arasında,Yasemin, Zencefil, Tarçın, Meyankökü olan Marvis, yeni serisi limited editionda egzotik özler deniyor.

Marvis ürünlerinde ambalaj tasarımlarını da ön plana çıkartmayı başarmış bir marka. Özgün ambalaj sunumlarında seyahat boyutunda, mini paketleri kolay taşınan özelliği ve şık dizaynı ile ilgi görüyor. Dünya’ nın çok sayıda ülkesinde uluslararası bir üne sahip Marvis diş macunlarının fiyatları ise piyasa fiyatının neredeyse iki katı kadar.

Opalescence

Diş beyazlatma sistemleri odaklı en iyi diş macunu markaları içinde Opalescense Marka, ürünlerinde yüksek düzeyde florid kullanmaktadır. Markanın diş macunu nane aromalı özelliği ile ferahlatıcı etkiye de sahiptir. Yüzey lekelerinde etkili sonuçlar veren Opalescense diş macunları geçtiğimiz aylarda hassasiyet giderici formülünü de piyasaya sürdü.

Macunların yanında marka, diş beyazlatma jelleri ile de ilgi görüyor. Marka, içeriğinde karbamid peroksit veya hidrojen peroksit gibi aktif beyazlatma içeriği kullanıyor. Opalescense diş macunlarının fiyatları ise ortalama piyasa fiyatının üzerinde.

Aloe Vera

Kişisel bakımda bitki özü ve doğal ürün arayanların diş macununda en çok tercih ettiği markalardan biri Aloe Vare. Marka, ürünlerinde diş eti üzerinde temizlenmesi güç bölgelere nüfus eden formülü ile kendini tanıtıyor.

Diş eti çekilmesi sorununa karşı koruyucu bir içeriğe sahip olan Aloe Vera diş macunları ağız bölgesi ve ağız içi yara ve enfeksiyonlarına karşı koruyucu etki de yapıyor.

Aloe Vera, ağız içi bakterilerin sebep olduğu sorunların ağız ve diş bakım ürünleri ile önlenmesi odaklı bir yaklaşımla ürün geliştirmektedir.

Amway

Piyasa fiyatının üzerinde fiyatları ile ‘acaba neden fiyatları yüksek?’ dedirten en iyi diş macunu markaları arasında yer alan Anway, özellikle glister serisi ile tanınıyor. Florürlü diş macunları arasında er alan Anway ürünleri, dişlerde mineralleşme kaybını önleyen ve diş plakları ile savaşan bir etkiye sahip.

Florürlü yapısı ile diş çürüklerinin oluşumunda önleyici yapısı olan markanın ürünleri biraz yüksek fiyatına rağmen kullanıcılardan tam not alıyor. Amway, ürünlerinde çok yönlü bir temizlik ve korumayı amaçlamış görünüyor.

Listerine

Piyasada yüksek fiyatları ile dikkat çeken Listerine diş macunları beyazlatıcı etkiyi ön planda tutanlardan. 130 yıllık köklü bir geçmişe sahip olan markanın ürünleri ağız hijyeni konusunda da uzman. Listerine jel diş macunları 2 yaşından itibaren kullanıma uygun formülü ile ailelere hitap ediyor.

Listerine Essential Care, kötü kokulara sebep olan mikropları da öldürerek yüksek düzeyde bir ağız ve diş bakımı sağlıyor. Listerine ürünlerinde nane ferahlığı ön planda tutuluyor. Listerine diş macunu tercihini  dişleri güçlendiren ve diş çürümelerini önleyen formülden yana kullananlar için ideal ürünler sunuyor.

Benzer içerikler için pratik bilgiler kategorisindeki diğer makalelerimizi inceleyebilirsiniz.

Related posts

9 Thoughts to “Dünyanın En İyi Diş Macunu Markaları Listesi”

 1. duygu

  Yazıdaki markaların en az dörtte üçünü denemiş biri olarak tercihim Sensodyne. Öyle ki ara ara farklı markaları kullandığımda diş eti hassasiyeti sorunlarım tekrar geliyor.

 2. İsmet

  Signal bugüne kadar kullandığım en iyi diş macunu diyebilirim

 3. cezmi boran

  Sensodyne yı çok kullandım ama artık listede olmayanlar tercihim. splat special florürsüz kullanıyorum. bana göre hepsinden daha kaliteli geldi… tavsiye ederim.

 4. […] ve diş sağlığınız konusunda sizler için hazırladığımız dünyanın en iyi diş macunu markaları listesini de […]

 5. mehmet ali

  uzun yıllar başka markalar kullanmış olmama rağmen diş etleri hastalığı ve beyazlatması konusunda diş hekimimin kullanmam için önerdiği Sensodyne kesinlikle tavsiye ediyorum..

 6. Mithat Can

  uzun yıllar florürlü sensodyne kullanmaktayım kesinlikle önerebilirim gayet sağlıklı bir dişe sahibim.

 7. Ufuk

  Ben uzun bir süredir Colgate kullanıyorum ve çoğu diş macunundan iyi. Bir süre ipana kullanayım dedim ama Colgate’in kesinlikle daha iyi olduğuna karar verdim.

 8. Sevgi

  Gösterilen reklamlara göre hepsi en iyisi olduğunu iddia etmektedirler ancak bir çoğunu denedim ve içerisindeki aroma dışında hepsi hemen hemen aynı gibi. Hani şunu kullandım ve 2 ay sonra mucize gibi birşey oldu diğerlerinde böyle birşey yok diyemeyiz. Amaç aynı, içerik aynı sadece aromaları farklı diye düşünüyorum.

 9. enes demir

  Colgate fiyat olarak en uygun fiyatlısıdır. Ama en iyisi Sensodyne diş macunudur

Leave a Comment