Zayıflama

Göbek Yağı Eritme Yöntemleri

Göbek yağı eritme oldukça zor olan durumlar arasındadır. Çünkü vücudumuzda en kolay yağ bağlayan bölgelerinden bir tanesi göbek bölgesidir. Kolayca şişen ve çirkin bir görünüm veren bu bölgenin yağ yakımı da maalesef ki kolay olmamaktadır ve bir çok kişi en son yağ kaybeden bu alanda oldukça fazla zorlanmaktadır. Aslında bunun öyle basit bir formülü de yoktur.  Beylerin ve hanımların ortak sorunu olan bu duruma  dair vereceğimiz önerilere dikkat etmeniz halinde kalıcı bir şekilde göbek yağlarından kurtulabilirsiniz. Ama sabırlı olmanız oldukça önemlidir. Vücudun yağ bağlamaya en elverişli bölgesi olan göbek için sadece diyet değil belli başlı egzersizlerde yapılmalıdır. Böylece yağ yakımı  da hız kazanmış olur.

Evde Göbek Yağı Eritme 

Evde Göbek Yağı Eritme Şimdi  göbeklerdeki yağdan kurtulmak adına öncelikle tüketmememiz gereken gıdalardan başlayalım. Hedefimiz eğer fit bir vücut ise hamur işini bir kenara bırakmak gerekir. Yine yağ dostu olan şekeri de kullanmamalıyız. Yağlı yiyecekler ve asitli içecekler tüketmememiz gerekenler arasında yer almaktadır. Bu süreçte bol su içmek ve lif oranı yüksek sebzeler tüketmek süreci hızlandıran bir adımdır. Sabahları aç karna ılık sıcak su, limon karışımı  içmek göbek yağlarının erimesi için doğru bir davranıştır. Bu süreçte çatlak onarıcı ve deri toparlayıcı bitkisel yağlar ile masaj yapılabilir. Göbek yağlarını eritmek bütün diğer bölgelere göre daha zor olacaktır fakat egzersiz yapmanız oldukça önemlidir. En çok yapılan hatalardan biri tam mekik çekmenin göbek yağlarını eriteceği düşüncesidir. Göbek yağlarını eritmek için yarım mekik çekilmelidir. Her gün yapılmamalı set halinde 12,15,20/4 veya 5 set olarak 2 günde bir yapılmalıdır. Bu uygulamaların hepsi evde yapılabilir. Aşağıda size daha ayrıntılı öneriler verilecektir.

Göbek Yağı Eritme Bitkisel 

Göbek yağı eritmek için bitkisel yöntemler destek olarak kullanılabilir. Bunun için sizlere iki tane kür tarifi vereceğiz. Bu 2 kür yağlarınızı eritmede yardımcı olacaktır. 

Göbek Yağı Eriten Tilya Kürü

Göbek yağı eritme yöntemleri adına  bazı uzmanların önerileri arasında bitkisel kürler bulunmaktadır. Tilya kürü yağ metobolizmasını dengelediği için önerilir. İbrahim Saraçoğlu tarafından önerilen bu kür; altın otu, kuş burnu ve ıhlamurdan 1’er tutam atılarak karıştırılması ve 7-8 dk kaynatılması sabahları aç karnına akşamları aç karnına tüketilmesi ile olur.

Göbek Yağı Eriten Yoğurt KürüGöbek Yağı Eriten Yoğurt Kürü  

Gbek yağı eritme yöntemleri arasında bulunan yoğurt kürü de oldukça işe yarayan yöntemler arasında bulunmaktadır.  Hem tok tutma özelliği hem de yağ yakma özelliğinden kaynaklı yoğurt , zencefil, zerdeçal, limon suyu karışımı akşamları yemekten önce tüketilebilir.

Göbek Yağları Nasıl Erir 

 

  • Şeker çok sağlıksızdır. Eskilerde anlatıldığı gibi zihni falan açmaz. Özellikle son zamanlarda Cana Karatay tarafından da eleştirilen bu durum artık netliğe kavuşmalıdır. Eğer vücudunuzda gereksiz yağları yakmak istiyorsanız şeker tüketmemelisiniz. Ayrıca çalışmalar metabolik sağlık üzerinde benzersiz zararlı etkileri olduğunu göstermektedir  Çok fazla rafine şeker yediğinizde, karaciğer fruktoz ile aşırı yüklenir ve hepsini yağa dönüştürmeye zorlar. Çok sayıda çalışma, çoğunlukla büyük miktarlarda fruktoza bağlı olarak fazla şekerin, göbekte artan yağ birikimine yol açabileceğini göstermiştir.
  • Eğer yağ yakmak ve göbek bölgesinde yağ eritmek istiyorsanız protein kilo vermede en önemli  etkendir. İştahı % 60 oranında azalttığı , metabolizmayı hızlandırdığı ispatlanmıştır. Kilo kaybı sizin hedefinizse, protein eklemek belki de diyetinizde yapabileceğiniz en etkili değişikliktir. Sadece yağ kaybetmenize yardımcı olmakla kalmayacak, aynı zamanda kilo verme çabalarınızı bırakmaya karar verdiyseniz, kilo almayı önlemenize de yardımcı olabilir.
  • Karbonhidrat kısıtlaması, yağ kaybetmek için çok etkili bir yoldur. Bu sayısız çalışmalarla desteklenmektedir. İnsanlar karbonhidratı kestiğinde, iştahı azalır ve kilo verirler. Düşük karbonhidratlı diyetler, aynı zamanda, insanların anlık sonuçlara yakın olmasını sağlayan su ağırlığında hızlı düşüşlere de neden olur. Ölçekte büyük bir fark genellikle birkaç gün içinde görülür.Göbek Yağları Nasıl Erir 
  • Diyet lifi çoğunlukla sindirilmeyen bitki maddesidir. Çoğu zaman bol miktarda lif yemenin kilo vermede yardımcı olabileceği iddia edilir. Bu doğrudur, ancak tüm fiberin eşit yaratılmadığını akılda tutmak önemlidir. Çoğunlukla ağırlığınız üzerinde etkisi olan çözünür ve viskoz lifler gibi görünmektedir .Bunlar suyu bağlayan ve bağırsakta  olan kalın bir jel oluşturan liflerdir. Bu jel, mide ve ince bağırsağınızdaki besinlerin hareketini önemli ölçüde yavaşlatır ve besinlerin sindirimini ve emilimini yavaşlatır. Sonuç, uzun süreli dolgunluk hissi ve iştahın azalmasıdır.

Göbek Eritmek için Egzersizler 

Egzersiz çeşitli sebeplerden dolayı önemlidir. Uzun, sağlıklı bir yaşamak ve hastalıklardan kaçınmak istiyorsanız yapabileceğiniz en iyi şeylerden biridir. Egzersiz karın yağını azaltmada etkili gibi görünmektedir. Sadece göbek egzersizleri değil ayrıca diğer egzersizler  ile birleşen bir program sizin için oldukça etkili olacaktır. Yapmanız gereken basit egzersizler arasında;

Göbek Eritmek için Egzersizler Aerobik egzersizin (yürüyüş, koşma, yüzme, vb.) Birçok çalışmada göbek yağında önemli azalmaya neden olduğu gösterilmiştir. Başka bir çalışma, egzersizlerin kilo kaybından sonra karın yağını yeniden kazanmasını tamamen engellediğini, bu da egzersizin kilo kontrolü  sırasında özellikle önemli olduğunu gösterdiğini ortaya koymuştur. Egzersiz ayrıca inflamasyon, kan şekeri seviyeleri ve  obezite ile ilişkili diğer tüm metabolik anormallikleri  engellemenizi sağlar.  Aerobik egzerizlerden sonra yarım mekik, bacak kas çalışmaları oldukça önemlidir. Genelde egzersizler yağ eritmek istenen alana yapılsa da aslında genel egzersiz önemlidir. Bacak egzersizleri egzersizin temeli olduğu artık kanıtlanmıştır. Bacak egzersizleri – squat, leg press gibi- ile programa başlayarak crunch ve diğer egzersizler ile tamamlayabilirsiniz.

Göbek yağlarınızı eritmeniz için verdiğimiz öneriler sizler için umarum yararlı olacaktır. Unutmayın ki göbek yağlarınızı eritmeniz çok kısa sürede gerçekleşmez. Bundan kaynaklı sağlıklı yağ yakımı için çaba göstermelisiniz. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close