Hangi Bitkisel Karışımlar Çocuklarda Balgam Söktürür?

Hangi Bitkisel Karışımlar Çocuklarda Balgam Söktürür

Sonbahar mevsiminin gelişi ile beraber ne yazık ki hızlı değişen hava nedeni ile mevsim hastalıkları da başlamış durumda. Özellikle de çocuklarda öksürük salgın halinde görülmeyi sürdürüyor.

Peki hangi bitkisel karışımlar çocuklarda balgam söktürür ve çocuklarda öksürük bitkisel tedavi yöntemleri ile geçirilebilir mi? Yabancı ülkelerin bazılarında çocuklarda öksürük şurubu kullanımı yasaklanırken bazılarında da bu konuda yapılan çalışmalar son aşamalarına yaklaşmıştır.

Çocuklarda balgamlı öksürük aslında akciğerin kendinisini temizleme refleksidir ve öksürük ile beraber ciğerlerde biriken balgam dışarı atılır. Bu nedenle öksürüğün kesilmesinden ziyade balgamın hızlı bir şekilde temizlenmesine çalışılmalıdır. Böylelikle balgam bittiği anda zaten öksürükte kendiliğinden sona erecektir.

Balgam söktürücü şifalı bitkiler arasında ilk sırada siyah turp yer alır. Çocuklarda balgam söktürücü hazırlamak istiyorsanız bunun için geceden bir siyap turpun içerisini oyun ve daha sonra alttan bıçak yardımı ile bir kaç küçük delik açın. Turpu kasenin üzerine oturtun ve içerisini balla doldurun.

Üzerini kestiğiniz turp ile kapatın ve sabaha kadar bekletin. Sabah kaseye süzülen suyu bir bardağa alın ve günde 3 kere çocuğunuza bir kaşık verin. Kısa bir süre sonra çocuğunuzun öksürüğünün tamamen geçtiğine şahit olacaksınız.

Related posts

Leave a Comment