Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır

Hindistan cevizi yağını ister saçınıza ister cildinize uygulayın, evinizde ihtiyaç duyacağınız doğal bir yağdır. Hindistan cevizi yağının en büyük uygulamalarından biri, saçınızın yoğun nemlendirilmesi ve daha hızlı saç uzatma, kepeği önlemek ve daha fazlasıdır. Hindistan cevizi yağı çok çeşitli kullanım ve faydalar için popüleritesini hızla arttırıyor. Saç bakımından cilt nemlendirmeye kadar her şey için bu mucize yağ, sağlığınızı ve güzelliğinizi geliştirmek için doğal alternatifler listesinde yerini alıyor. Şimdi Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır konusunda daha fazla bilgi verelim.

Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır

Derin Nemlendirme İçin Hindistan Cevizi Yağı

Esas olarak daha küçük orta zincirli yağ asitlerinden oluştuğundan, Hindistan cevizinin yağı saça diğer malzemelere göre daha derinden ve daha hızlı nüfuz eder. Hindistancevizi yağını saçınıza uygulayarak, ayrık saç uçlarını onarabilir, saç derinizi nemlendirebilir ve saçlarınıza sağlıklı bir parlaklık verebilirsiniz. Nemlendirmek için Hindistan cevizi yağı saça nasıl uygulanır;

l İlk önce bu tedavi için en az bir saatiniz olduğundan emin olun. (Hindistan cevizi yağı saçınızda ne kadar uzun süre kalırsa, o kadar etkili olur) Saçınızı yıkayın ve kurumaya bırakın.

l Malzemelerinizi hazırlayın: Saçınızı sarmak için bir havlu, farklı boyutlarda iki küçük kase (biri diğerinin içine sığmalıdır) ve tabi ki organik Hindistan cevizi yağı kavanozunuz.

l İki kaseden küçük olana bir miktar Hindistan cevizi yağı koyun.

l Büyük olan kaseye biraz sıcak su koyun ve Hindistan cevizi yağınızın olduğu küçük kaseyi sıcak su olan büyük kasenin içine koyun.

l Hindistan cevizi yağı ısındığında ve tamamen eridiğinde, parmaklarınızı yağla ıslatarak, saçınıza hafifçe masaj yaparak uygulayın, ardından bir tarakla saçlarınızı tarayarak yağın saçınıza iyice dağılmasını sağlayın.

l Yağı uygulamayı bitirdikten sonra, saçınızı bir duş bonesi veya küçük bir havluya sarın ve otuz dakika veya daha uzun süre bekletin.

l Bekleme süresi bittikten sonra saçlarınızı saç tipinize uygun bir şampuanla yıkayın.

l İsteğe bağlı olarak, saçınızı yıkadıktan sonra saçınızın uç kısımlarına az miktarda Hindistan cevizi yağını tekrar uygulayabilirsiniz. Ancak az miktarda olmasına dikkat edin. Saçı yağlandırmadan sadece sağlıklı bir parlaklık verecek kadar.

Saçı Kolay Taramak İçin Günlük Olarak Hindistan Cevizi Yağı

Uzun veya kıvırcık saçlarınız varsa, dolaşma ile başa çıkmak sizin için günlük bir savaş olabilir. Hindistan cevizi yağı bu konuda size yardımcı olabilir. Ayrıca, doğal olması nedeniyle organik Hindistan cevizi yağı hiçbir şekilde kalıntı bırakmaz veya saçlarınıza zarar vermez. Saçınızı taramadan veya şekillendirmeden önce, Hindistan cevizi yağını saçlarınızı kolay açmak için kullanabilirsiniz.

l Yine aynı şekilde küçük kaseye koyduğunuz Hindistan cevizi yağını sıcak su dolu büyük kasenin içine yerleştirin ve erimesini sağlayın.

l Parmaklarınızı kullanarak yağı saç uçlarına hafifçe masaj yaparak uygulayın, sonra saç köklerine doğru ilerleyin.

l Daha sonra saçlarınızı tarayarak her zamanki gibi şekillendirin. Durulamaya veya şampuanlamaya gerek yoktur. Hindistan cevizi yağı tüm gün saçınızı beslemeye devam edecektir.

Kepeği Önlemek İçin Hindistan Cevizi Yağı Nasıl Kullanılır?

Uzun süredir kimyasal şampuan, saç kremi gibi ürünleri kullanılması sizi kaşıntılı kepekle bıraktıysa, saç derinizi iyileştirmek için Hindistan cevizi yağı kullanabilirsiniz. Sadece bu basit adımları her gün takip edin ve kepek probleminizin kaybolduğunu görün.

l Günün sonunda veya yatmadan kısa bir süre önce, saçınızı tamamen doğal bir şampuanla yıkayın.

l Hindistan cevizi yağını ısıtın ve tamamen eridiğinde, yağı saç derinize parmak uçlarınızla hafifçe masaj yaparak uygulayın.

l Başınızı havlu veya bezle sarın ve en iyi sonucu almak için gece boyunca kafa derinizde Hindistan cevizi yağını bırakın.

l Ertesi sabah, aşırı dökülmüş cilt hücrelerini kafa derinizden çıkarmak için epsom tuzu tedavisi kullanmak isteyebilirsiniz.

Hızlı Saç Uzatmak İçin Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?

Saçlarınızın daha uzun, daha kalın telli olması ve daha hızlı uzamasına yardımcı olmak için hindistancevizi yağı kullanın. Hindistan cevizi yağının içinde bulunan vitaminler ve esansiyel yağ asitleri, saç derisini besler ve saç köklerinden sebum birikimini gidermeye yardımcı olur. Bu basit adımları izleyerek günlük tedavi olarak kullanabilirsiniz;

l Yatmadan önce saçınızı doğal bir şampuanla yıkayın ve tarayın.

l Isıttığınız Hindistan cevizi yağını, saç derinize parmaklarınızla masaj yaparak uygulayın.

l Başınızı bir havluyla sarın ve gece boyunca kafa derinizde hindistancevizi yağını bırakın.

l Sabah saçlarınızı şampuanlayın.

Saçların Güneşten Zarar Görmesini Önlemek İçin Hindistan Cevizi Yağı

Hindistan cevizi yağı mükemmel bir doğal güneş koruyucudur. Sabahları – özellikle saçlarınızın normalden daha fazla elemente maruz kalacağını bildiğiniz bir günde bu basit adımları izleyerek saçınızı korumak için Hindistan cevizi yağı uygulayın.

l Hindistan cevizi yağını ısıtarak erimesini sağlayın ve saçlarınızı tarayın.

l Yağı saç boylarına hafifçe masaj yaparak uygulayın ve ardından her zamanki gibi tarayıp şekillendirin.

Hindistan Cevizi Yağının Diğer Kullanım Alanları

Daha Sağlıklı Kirpikler İçin Hindistan Cevizi Yağı

Daha yoğun kirpikler için gece yatmadan önce makyajınızı temizleyin ve kirpiklerinize erimiş Hindistan cevizi yağı sürün. Yağ fazla gelirse, fazla yağı almak için temiz bir bez ya da pamuk kullanın. Kirpiklerinizin beslenmesi ve yoğunlaşması için bu işlemi haftada 3 kez yapın.

Dolgun Kaşlar İçin Hindistan Cevizi Yağı

Kaşlarınızı beslemek ve kalınlaştırmak için temiz parmak ucunuzla kaşlarınıza birkaç damla erimiş Hindistan cevizi yağı uygulayın.

Tıraş

Hindistan cevizi yağı, vücut tüylerinizi almak için tıraş kremine mükemmel bir alternatif olarak da kullanılabilir. Önce her iki bacağınıza bir çorba kaşığı hindistancevizi yağı sürün. Jiletin elinizden kaymasını önlemek için uygulamadan sonra ellerinizi yıkayın. Daha sonra her zamanki gibi traş uygulamasını yapın.

En İyi Hindistan Cevizi Yağını Nasıl Alabilirsiniz

Hindistan cevizi yağı alırken, doğal olarak elde edilmiş ve tercihen bir cam kavanozda saklanan, soğuk preslenmiş, rafine edilmemiş hindistan cevizi yağını tercih etmek önemlidir.

Related posts

2 Thoughts to “Hindistan Cevizi Yağı Saça Nasıl Uygulanır?”

  1. Sevim

    Emeğinize sağlık blogunuz çok faydalı

  2. Gökay Güçlü

    çok faydalı bir yağdır. Ben diğer yağlarla karışım yapıp saçlarıma uyguluyorum. Oldukça da faydasını görüyorum.

Leave a Comment