İlişkideki Heyecanı Korumak İçin Fikirler

Bir şeyleri değiştirmek ilişkideki heyecanı korumak için yardımcı olabilir. Size ilham veren bir fikir bulun.

Dışarı çıkamadığınız için, gece boyu Netflix’te takılmak ve paket yemek siparişi vermeniz gerekmez. Romantizm rutininizi yenilemeniz gerekiyorsa, evde geçirdiğiniz zamanı biraz daha heyecanlı hale getirmek için bu fikirlerden birini deneyin. İlişkideki heyecanı korumak ya da daha fazla heyecan katmak sizin elinizde.

Birlikte Yemek Pişirin

Tarif kitaplarınızın tozunu alın (veya en sevdiğiniz yemek için internette arama yapın) ve iki kişilik, restoran kalitesinde bir yemek hazırlayarak bir akşam geçirin . Hem mutfakta güven kazanacak hem de yeni bulduğunuz aşçılık becerilerinizle birbirinizi etkileyeceksiniz.

Piknik

Bazen, yemek yerken tercih ettiğiniz yeri değiştirmek, işleri değiştirmek için yeterli olabilir. Kahvaltı tadında hafif yiyecekler ve biraz meyve alın ve oturma odanızın zeminine veya balkonunuza bir battaniye serin. 

Evde Şarap Tadın

Etrafınızda varsa bir tadım kulübüne kaydolun ya da sadece birkaç şişe seçin ve şarap uzmanını oynayın. Tadım notlarını tespit edip edemeyeceğinize bakın veya en sevdiğiniz şarabın hangisi olduğunu belirleyin.

Etiketleri gizleyebilir ve tadına göre hangi şarabın en ucuz ve en pahalı olduğunu tahmin edip edemeyeceğinizi deneyebilirsiniz. Şarap size göre değilse, benzer bir oyun peynirle de aynı şekilde işe yarayabilir.

Hamur İşlerinde Birbirinize Meydan Okuyun

Mutfağınızı bir pasta atölyesine dönüştürün ve lezzetli ürünlerle birbirinizi şaşırtmaya çalışın. Kreasyonlarınız, çok güzel görünmese bile, tadı yine de harika olacaktır (ve çocuklarınız ertesi gün çok mutlu olacak).

Resim Yapın

Elinizdeki sanat malzemelerini – keçeli kalemler, boya kalemleri, sulu boyalar ve hatta çekmecenizdeki önemsiz rastgele kalemler – alın ve aynı şeyleri çizmek için birbirinize meydan okuyun.

Üzerine meyve koyarak (veya evin her yerinde bulunan herhangi bir şeyle) bir masa kurmayı deneyin. Ek bir zorluk olarak, daha sonra birbirinizin portrelerini çizmeyi deneyebilirsiniz.

Bahçeye Sinema Kurun

Bu biraz yatırım ve imkan gerektirir, ancak aileniz tüm yaz boyunca avantajlarından yararlanacaktır. Bahçenizdeki boş bir duvara bir projektör kurun ve patlamış mısır ve rahat battaniyelerle birlikte açık havada bir film gecesi yapın.

Eğlenceli Bir Kardiyo Egzersizi Yapın

Karantina sırasında evde egzersiz yapıyor olsanız bile, dans tipi kardiyo değildir. Ancak birlikte rahat bölgenizin dışına çıkmak, bağlanmak ve kendinizi fazla ciddiye almamak için hatırlamaya değer harika bir yol olabilir.

Sanal Yoga Dersi Alın

Vücudunuzu ve zihninizi canlandırabilecek daha sade bir egzersiz deneyimi ile rahatlayın. Vücudunuza farklı duruşlarla meydan okuduktan sonra, antrenmandan sonra kısa bir meditasyon yaparak tam bir mutluluk deneyimi yaşayabilirsiniz.

Spa Gecesi Yapın

Banyo dolaplarınızı nemlendirici, yüz maskeleri ve bir gün için biriktirdiğiniz diğer güzellik ürünleri ile doldurun. Bornoz giyin, kaplıca suyu için biraz salatalık ve limon dilimleyin ve dinlenerek bir gece geçirin.

Birbirinize masaj yaparken, gecenize daha romantik bir şeyler eklemek için ilham bile alabilirsiniz .

Bir Kendin Yap Projesinin Üstesinden Gelin

Belki yeniden boyamak istediğiniz bir mobilya parçası veya evinizde biraz yenilemeniz gereken bir oda vardır. Evinize güzel bir görünüm kazandıracak ve ikinizin de bir başarı duygusu hissetmenize yardımcı olacak küçük bir ev işi yapın.

Dolaplarınızı Temizleyin

Şimdi, kendi gardıroplarınızı yeniden değerlendirmek için harika bir zaman, çünkü giysilerinizin yalnızca bir kısmını evde giyme ihtimaliniz yüksek.

Neyi saklayıp neyi atacağınıza karar vermede birbirinize yardımcı olmak için bir defile yaparak bu görevi eğlenceli hale getirin. O yeni boş dolabı doldurmak için biraz çevrimiçi alışveriş yapabilrsiniz.

Video Oyunları Oynayın

Hevesli oyuncular ya da acemi olun, birlikte oyun oynamak rekabetçi yönlerinizi ortaya çıkarabilir ve dinamiğinizi gerçekten canlandırabilir. Bir görevi tamamlamak için takım olarak birbirinize karşı oynayabilirsiniz.

Bir Kutu Oyununda Birbirinize Meydan Okuyun

Muhtemelen evinizin etrafında bu tür oyunlara ulaşabileceğiniz yerler vardır. Mesela Monopoly’de ya da Scrable’da kimin kazanacağını görün. Ardından, ertesi gün çocuklarınızla oynayın ve onlara TikTok var olmadan önce eğlenmek için neler yaptığınızı gösterin.

Yardım Etmenin Yollarını Araştırın

Hem salgın hem de yaşam şartları nedeniyle yardıma ihtiyaç duyan çok sayıda canlı var.

Kendi yaşadığınız çevrede veya gerçekten güvendiğiniz büyük ölçekli organizasyonlarda nasıl bir fark yaratabileceğinizi araştırın. İhtiyacı olanlara elinizden geleni vererek daha umutlu ve hayata daha bağlı hissedeceksiniz.

Önümüzdeki 10 Yıl İstek Listesi Yapın

İlişkideki heyecanı korumak önemli ancak kendi psikolojinizi de atlamayın. Pek bir şey yapamamak, pandemi öncesi yaşamla ilgili en çok neyi özlediğiniz konusunda size yeni bir bakış açısı sağlayabilir. Bu zamanı birlikte oturmak ve her şey yeniden eskisi gibi olduğunda birlikte ve bireysel olarak gerçekten yapmak istediğiniz şeyleri düşünmek için bir fırsat olarak kullanın.

Bahçe Kurun

Yeşillik ya da meyve veren bitkiler ekerek evinize veya bahçenize biraz renk ekleyin. Ellerinizi kirletmek ve etrafınızı daha bereketli hale getirerek eğleneceksiniz. Ayrıca, marketten çilek veya fesleğen almak yerine ellerinizle yetiştirdiklerinizi hasat edip çocuklarınızı etkileyeceksiniz.

Koridorda Bardaklar

Birkaç plastik bardak ve çocuklarınızın lastik toplarından birini alın ve yerel bowling salonundaymış gibi yapın. Biraz aptalca görünebilir, ancak oyunun ruhuna girdiğinizde ikiniz de bir eğlence patlaması yaşayacaksınız.

Geriye Dönük Bir Film Veya TV Şovu Gecesi Düzenleyin

Bir tema veya on yıl seçin – ve isterseniz kostüm giyin – sonra geçmişe bir yolculuk yapın. Hepimiz şimdiki zamandan biraz kaçabiliriz, bu yüzden başka bir zaman seçimi, her ikinize de 2020’den ihtiyaç duyduğunuz bir kaçış sağlayacaktır.

Klasik Kart Oyunları Oynayın

Poker, pis yedili, pişti ya da papaz kaçtı; tek ihtiyacınız olan bir deste kart ve önünüzdeki bütün gece. Çifte randevu durumu haline getirmek ve bazı arkadaşları eğlenceye dahil etmek istiyorsanız bu oyunları çevrimiçi olarak da oynayabilirsiniz.

Kamp Yapın

Çadırı ve uyku tulumlarını çıkarın, ocağınızda marshmallow kızartın ve bahçenizde,balkonunuzda veya oturma odanızda kamp kuruyormuş gibi yapın. Tekrar özgür hissedeceksiniz ve kendi yatağınızda geçireceğiniz bir gece uykusunu hayal edebileceğinizden daha çok özleyeceksiniz.

Bir Kitap Kulübü Kurun

Aynı kitabı okumak; salgın, iş durumunuz ve şu anda devam eden diğer tüm stres faktörleri dışında başka bir şey hakkında derin sohbetler yapmanızı sağlar.

Kitaplar harika bir kaçış biçimi olabilir ve okumayı seçtiğiniz kitabın karakterleri veya içeriği hakkında konuşurken birbirinizin entelektüel yönlerini görmenizi sağlar.

Hayal Kurun

Gece geç saatte bahçeye ya da balkona çık ve bir battaniye ser. Yukarı bakmaktan başka bir şey yapmanıza gerek yok. Yıldız izleme eylemi, size günden güne yaşadıklarınızın evrenin genişliğine kıyasla küçük olduğunu hatırlatacaktır. Ancak soğuk havaya da dikkat edin.

Saklambaç Oynayın

Evet, aptalca ama bazen ilişkinizin ihtiyacı olan şey de bu oluyor. Daha fazla heyecan için çıplak oynayın.

Süper Zor Bir Puzzle Yapın

Bunun gibi bir görev üzerinde birlikte çalışmak haftalar sürebilir ve ikinize de ortak bir amaç duygusu verir. Yan yana oturduğunuzda, organik olarak konuşacak bağlanacaksınız.

Tüm Işıkları Kapatın 

Bütün gece sadece mumları (veya şömineyi) yakacağınızı kararlaştırın. Bundan sonra ne yapmaya karar verirseniz verin, eviniz anında daha romantik bir yer olacak.

Birbirinize Aşk Mektupları Yazın

Birkaç kağıt ve kalem alıp oturun ve birbiriniz hakkında gerçekten neyi takdir ettiğinizi düşünün. Duygularınızı kelimelere dökmek ve mektuplarınızı paylaşmak sizi yakınlaştıracak ve ilişkinize daha güçlü bir yakınlık duygusu yaratacaktır. İlişkideki heyecanı korumaktan bir adım ileriye gideceksiniz.

Bir Müzeyi Ziyaret Edin

Dünyanın en büyük müzelerinden bazıları (hatta akvaryumlar ve hayvanat bahçeleri) salgın sırasında canlı yayın etkinlikleri ve turlar sunuyor. Etkinlik takvimine bakın ve size hitap eden bir şey seçin. Evden çıkmadan bir seyahate çıkmış gibi hissedebilirsiniz. Mesela buradan başlayabilirsiniz.

Bir Film Çekin

Akıllı telefonunuzu kullanın ve birlikte kısa bir film oluşturun. Çocuklarınızın oyuncakları ile bir stop motion yapabilir, bir kukla gösterisini filme alabilir veya evcil hayvanlarınızın videolarını çekebilirsiniz. Çalışmalarınızı sabah çocuklarınıza gösterin veya arkadaşlarınızla çevrimiçi olarak paylaşın.

Eski Fotoğrafları Gözden Geçirin

Hatıra defterlerini ve fotoğraf kutularını kurcalayın veya anılardan geçmişe bir yolculuk için dijital fotoğraflarınıza göz atın.

Bir düğün albümü yapmayı, eviniz için fotoğraf çerçevelemeyi veya çocuklarınızın fotoğraf kitaplarını oluşturmayı erteliyorsanız, şimdi projeyi üstlenmek ve aynı zamanda güzel günleri anmak için harika bir zaman. İlişkideki heyecanı korumak için anılara sığınabilirsiniz.

Ana sayfaya dönmek için buradan buyrun.

Related posts

One Thought to “İlişkideki Heyecanı Korumak İçin Fikirler”

  1. […] Olmak – Partneriniz Sağlığınızı Nasıl Etkileyebilir? yazımızı beğendiyseniz İlişkideki Heyecanı Korumak İçin Fikirler yazımıza da göz […]

Leave a Comment