Kekik Yağının Faydaları Nelerdir?

Kekik Yağı Hangi Hastalıklara İyi Gelir?

Kekik mucize bitkiler diyebileceğimiz faydaları saymakla bitmeyecek özelliklere sahiptir. Doğal ve tamamı ile organik ortamda yetişen kekik birçok hastalığın tedavisinde kullanılır.

Şiddetli spazm ağrılarında bile inanılmaz bir rahatlatma etkisine sahiptir. İnsanlar aniden gelen diş ağrıları gece boyunca sızlayan çürüklerde ne yapacaklarını bilemezler. Bir pamuğa azıcık döküp ağrıyan yere bastırırsanız ağrının hafiflediğini göreceksiniz.

Kekik Nasıl Kullanılır?

Kekik farklı hastalıkların tedavisinde farklı şekillerde uygulanabilir. Mesela cildiniz için mükemmel bir tedavi edici ve gençleştirici tedavi yöntemi olacaktır. Cildinize sürmek için badem yağı ile karıştırabilirsiniz. Kekik kalp dostu bir bitkidir ve antiseptik özellik taşır.

Gut, kireçlenme ve romatizma gibi hastalıklarda ovarak kullanabilirsiniz. Uyarıcı bir özelliğe sahiptir ve kan dolaşımını hızlandırır. Karın ağrısı için de kullanabilirsiniz. Adet ve idrar söktürücü ucuz ve kullanımı kolay bir bitki arıyorsanız kekik ve kekik yağı kullanın.

Mehmet Akif Yalman

İstanbul Üniversitesi Tıp fakültesi Mezunuyum. Özel bir Hastanede uzman doktorluk yapmaktayım. Boş zamanlarımda sizler için içerikler üretiyorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir