Genel

Keratin Yağı

Saf Keratin Yağı ,Keratin Yağının Saça Faydaları

Keratin yağı hakkında çok az kaynak bulunmasına rağmen konuyu net bir şekilde özetleyen https://medium.com/@sacbakimi sayfasından sizlere suncağımız yazı son derece değerlidir. Umarım yardımcı olur iyi okumalar dileriz.

Keratin YağıSaçlarınıza bakım yaparken bir çok doğal yağ kullanmaktasınız ve biz bu doğal yağların genelde argan yağı, jajoba yağı veya hindistan cevizi yağı olarak duymaktayız. Peki keratin yağı ne işe yarar. Çok fazla duymadığımız keratin yağı saç uzatır mı ? saçları besler ve güçlendirir mi? saçlarınızı daha canlı kılar mı ? aşağıdaki yazıda bu soruları cevaplamaya çalışacağız.

Saf Keratin Yağı

Saçlarınız bir çok nedenden kaynaklı kolay kırılabilir , yıpranabilir ve bölünmüş saç uçlarınız olabilir. Aynada saçlarına bakmaktan sıkılmanız ve bu etkileri görmeniz canınızı sıkabilir. Eğer öyleyse, saçınıza biraz fazla zaman ayırmanız gerekmektedir ve saç bakımınızı aktif bir şekilde yapmanız gerekir. Zamanla, düzenli şekillendirme ve ürün kullanımı ile saçlarınız doğal proteinlerinden sıyrılabilir; Sonuç olarak kırılgan, donuk hale gelir ve kolayca kırılır. Neyse ki, saçlarınızı sağlıklı durumuna geri getirmek için tüm saçlarınızı kesmeniz gerekmez. Aslında, içinde keratin yağı bulunan diğer ürünler kullanmanız gerekebilir. Kırılmayı azaltmaya ve sahip olduğunuz sağlıklı ve parlak saçlara ulaşmanıza yardımcı olabilecek her türlü yararı size keratin yağı sağlayabilir. Bu keratin yapını saf olarak veya şampuan içerisinde, keratin bakım maskeleri içerisinde kullanabilirsiniz.

Keratin Yağının Saça Faydaları

 

Her şeyden önce, keratin yumuşatma maskeleri ile birlikte keratin şampuanı kullanmak , saçınıza gerekli UV korumasını sağlamanın en iyi yoludur. Gördüğünüz gibi, keratin güneşin zararlı ışınlarından korunma sağlayan bir proteindir, bu nedenle yaz aylarında, dışarıda çok fazla zaman geçirdiğinizde ve saçlarınız sürekli güneşe maruz kaldığında kullanmak harikadır. UV koruması olmadan, kuru ve daha kırılgan saçlara sahip olmanız içten bile değildir.

Kırılmanın ve bölünmüş uçların başlıca nedenlerinden biri, saçtaki protein eksikliğidir. Geleneksel şampuanlar, saç kremleri ve diğer saç ürünlerini kullandığınızda, saçınızın doğal proteinlerini (içinde keratin bulunan) ortadan kaldırabilirsiniz. Neyse ki, keratin yağı gibi keratin ürünlerini kullanarak bu proteinleri geri yükleyebilirsiniz . Her kullandığınızda, saçınıza daha fazla protein kazandıracaksınız. Zamanla, bu gücü yeniden kazanmaya ve hatta bölünmüş uçları iyileştirmeye yardımcı olur.

Bölünmüş saç uçları iyileştirmeye ek olarak, keratin ayrıca saçlarınızın daha parlak ve daha sağlıklı görünmesini sağlayabilir. Çünkü keratin yağı benzer mukavemeti geri kazandırır ve güçlü saçlar sağlıklı ve parlak saçlar kazanmanıza yardımcı olur. Bu nedenle, eğer saçınız son zamanlarda donuksa ve matsa veya sıkıcı hissediyorsanız, saçınıza sert kimyasallar ile bakım yapmadan önce keratin yağı kullanmanızı öneririz.

Bir keratin yağını ilk kez kullanmayı düşünüyorsanız, bilmeniz gereken bazı şeyler var. Yeni başlayanlar için, keratin yağı şimdiye kadar kullandığınız diğer doğal yağlar ile aynı şekilde kullanılır. Bununla birlikte, şişede bulunan talimatları takip etmek önemlidir. Ayrıca keratin yağı yukarıda belirttiğimiz gibi keratin şampuanlarında da bulunur ve bu ürünleri çok uzun süre saçlarda bırakmak veya çok sık kullanmak saçınıza istenmeyen yan etkilerin oluşumuna yol açabilir.

Son olarak, doğal olarak kuru saç derisi olan kişiler için, bazı keratin yağları saç derisini tahriş edebilir ve daha fazla kuruluğa neden olabilir. Bu nedenle, zaten kuru bir saç derisine sahipseniz ve keratin ürünü kullanmayı düşünüyorsanız , ek önlemler almak isteyeceksiniz .

Gördüğünüz gibi, keratin yağı veya keratin yağı saç ürünlerini kullanmanın birçok yararı var. Eğer bir keratin ürünü kendiniz için bir deneyin vermek dikkate saçınızın doğal güzelliği ve sağlığını geri ve nasıl çalıştığını iyi görmek arıyorsanız.

Ayrıca keratin hakkında bizim yazılarımıza da bakabilirsiniz. Umarım faydalı içeriklerimizden yararlanıyorsunuzdur, sağlıklı günler dileriz.

Keratin

Keratin Saç Bakımı

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close