Lazer Epilasyon Nedir?

Lazer Epilasyon Nedir

İstenmeyen tüylerden kalıcı olarak kurtulmanın en etkin yolu olan Lazer Epilasyon, farklı dalga boylarındaki lazer ışınının, cilt yüzeyine zarar vermeden doğrudan kıl köküne (folikül) uygulanması işlemidir. Spesifik dozdaki lazer ışını, folikülün yeniden kıl üretemeyecek hale gelmesini sağlar.

Lazer Epilasyonda Dikkat Edilmesi Gerekenler

Lazer epilasyonun yapılacağı merkezin seçiminde bilinçli ve dikkatli olmak, ilerde oluşabilecek kalıcı cilt hasarlarına karşı etkin bir koruma sağlar. Lazer epilasyon uygulamalarında yapılan en temel hata, ucuz olması nedeniyle, doktor ve uygun epilasyon ekipmanı bulunmayan merkezlere başvurmaktır.

Profesyonel olmayan bu merkezlerde doğru doz ışın uygulanmaması nedeniyle, kılların incelip azalacağı yerde artması, ciltte harabiyet ya da deri yüzeyinde kalıcı yanık izlerinin oluşması gibi problemler meydana gelmektedir. Epilasyon için uygun yer arayışında dikkat edilmesi gerekenlerden biri de, merkezin dijital spektrofotometre cihazının olup olmadığının sorgulanmasıdır. Bu cihaz, cilt yapısına ve ışığı yansıtma özelliğine göre insan eliyle ayarlanamayacak hassas lazer dozunu belirlemektedir.

Lazer epilasyon uygulamalarından sonraki ilk yarım saat görülen kızarıklıklar normaldir.

Related posts

Leave a Comment