Patateslerin Çürümemesi İçin Ne Yapmalıyız?

Patateslerin Çürümemesi İçin Ne Yapmalıyız

Patatesin Filizlenmemesi İçin Ne Yapılır?

Evlerde belki de en çok tüketilen besinlerden birisi de patatestir. Onun için patates biraz daha fazla alınır ve evde her zaman bulundurulur. Özellikle kışlık patatesler genelde çuvalla alınır ve yaza kadar kullanılır. Kök bir besin olduğu için çok çabuk çürüyüp filizlenebilir.

Patates çuvalınızın içerisine bir adet elma koyun. Bu patatesin yaklaşık 8 hafta filizlenmesini ve büzüşmesini engelleyecektir. Ayrıca patatesiniz ilk aldığınız günkü kadar taze kalacaktır. Belki de ilginç gelecek ama patates büyük mobilya dolapları taşırken dolap ayaklarının altına kesilip konulduğunda zeminin çizilmesini engelleyecektir.

Patatesin Pratik Şifalı Tarifleri

Patates suyunun mideyi rahatlattığını biliyor muydunuz? Her gün düzenli olarak patatesi haşlayıp suyunu için midenizin ne kadar rahatladığını göreceksiniz.

Patates aynı zamanda son derece şifalı bir diyet besini olarak da kullanılabilir. Tabi ki kızartarak değil haşlayarak tüketmek şartıyla. Patates özellikle bağırsak rahatsızlıklarında ve ishal gibi sağlık durumlarında en çok önerilen besinlerin başında yer alıyor.

Related posts

Leave a Comment