Pürüzsüz ve Duru Bir Cilt İçin Yapmamız Gerekenler

Pürüzsüz ve Duru Bir Cilt İçin Yapmamız Gerekenler

Sizde bebeksi ve dupduru bir cildiniz olsun ister misiniz?

Bunu yapmanın yolu en başta güzel bir cilt temizliğinden geçiyor.

Uzmanlar öncelikle cilt tipi testi yapılması gerektiğini ve cildinize uygun ürünleri uzman tavsiyesi ile kullanmanızı öneriyor.

Cildinizin pürüzsüz olmasını sağlayan bir diğer etken ise ayda bir yapılması önerilen cilt bakımları.. Bu bakımlar sayesinde gözenekler açılıyor ve cildiniz nefes alıyor.

Cildinizin pürüzsüz olması için makyaj öncesi ve sonrası cilt temizliği de çok önem kazanıyor.

Makyaj öncesi cildinizi güneş ışınlarından koruyacak ve nemlendirecek bir krem kullanılması öneriliyor.

Gece yatmadan önce ise cilt tipinize göre, köpük, jel ya da krem yardımıyla önce cildin temizlenmesi, ardından bakım kremi uygulamadan önce tonik ile tekrar silinip gözeneklerin sıkıştırılması sağlanmalı ve son olarakta cildinize uygun olan kremi uygulayarak etkin bir bakım uygulanmalıdır.

Tonik cilt temizliği ve bakımında oldukça önemlidir çünkü tonik ciltteki gözeneklerin sıkılaşmasına ve ciltteki atık maddelerin uzaklaştırılmasına yardımcı olur.

Eğer cildiniz yağlı ve sivilce oluşumuna müsait bir cilt ise üzülmeyin çünkü sivilcelerden de kurtulup pürüzsüz bir cilde sahip olmanız mümkün. Sivilce oluşumunun nedenlerinin başında hormonal faktörler, beslenme alışkanlıkları ve bazı sistemik hastalıklar gelir.

Cildinizde sivilce oluşması durumunda dokunmayıp, uzmana göstermeniz ve onun önerdiği kremleri kullanarak tedavi olmanız en iyi çözümdür. Asla sivilcenizi sıkmamanızı öneririz.Aksi takdirde yüzünüzde kalıcı izler kalabilir…

Related posts

Leave a Comment