Genel

Saf E Vitamini Yağı

E Vitamini Yağı - E Vitaminli Yağ ,Cilt için E Vitaminli Yağ  ,E Vitaminli Yağ Saç Bakımı ,E Vitaminli Yağ Maskesi

E vitamini veya e vitamini yağı cilt ve saç bakımında son derece etkilidir.Genelde e vitamini kapsülü olarak da kullanılmaktadır fakat seyrretilmiş formu ile e vitaminli yağ en güvenlisi olarak hizmet etmektedir.Bizler de bu makalemizde e vitamini yağı hakkında sizlere bilgiler vereceğiz. İyi okumalar dileriz.

E Vitamini Yağı – E Vitaminli Yağ

Saf E Vitamini YağıE Vitamini yağı hem bir besin hem de bir antioksidandır.  E vitamini ve yağı  hücrelere zarar veren ve kardiyovasküler hastalıklara, kansere ve diğer hastalıklara katkıda bulunabilecek serbest radikalleri etkisiz hale getirmeye yardımcı olur . E Vitamini yağı, cildinizi ve genel sağlığınızı canlandıran güçlü bir yağda çözünen antioksidandır. Hem tokoferolleri hem de tokotrienolleri içeren bir grup sekiz bileşiği kapsar. E vitamini yağı en saf haliyle son derece çok yönlüdür. Onu cildinize bakım yapmak adın kullanabilir edebilir veya bir kapsül içinde yutabilirsiniz. Biz daha çok  e vitaminin seyreltilmiş hali olan e vitaminli yağdan bahsedeceğiz ve kozmetik yararlarına değineceğiz.

Cilt için E Vitaminli Yağ 

 • Vitamin E sinirleri daha güçlü hale getiriyor ve cildinizi içten beslemenize yardımcı oluyor.   Cilt dokusundaki besleyici seviyesini arttırmak için cilde E vitamini yağı uygulayın. Bu izlerin görünümünü azaltmak için bölgeye düzenli olarak sürün ve nazikçe ovun bu aynı zamanda çatlak izlerini de geçirmenize yardımcı olacaktır.
 • Vitamin E yağı yeni cilt hücrelerini yenilemeye yardımcı olur ve yüzünde bulunan kahverengi lekeleri veya yara izlerini hafifletebilir.
 • E vitamini kasları gevşetmek için çok iyidir ve bu nedenle kas spazmlarını tedavi etmek için kullanılabilir
 • Gözlerin etrafında kırışıklıklar gibi erken yaşlanma belirtileri görülürse E Vitamini yağını haftada iki ile üç kez, en iyi sonuç için  uygulayabilirsiniz. Sağlıklı bir cildi destekler ve yaşlanma belirtilerini tersine çevirir.
 • E Vitamini yağda çözünen bir besindir ve bu nedenle suda çözünen ürünlerden daha ağırdır. Cilde, kayıp nemi geri yükler ve bu yüzden kuru ve hasarlı ciltler için en iyi şekilde çalışır. Gece nemlendirici losyon ile birkaç damla E vitamini yağını karıştırabilir ve yatmadan önce vücudunuza uygulayabilirsiniz.
 • Vitamin E yağının göz çevresine uygulanması, koyu halkalardan kurtulmanın harika bir yoludur. Normal krem ​​ve masajınızla birlikte 2-3 gün boyunca uygulayın.
 • Birkaç damla E vitaminli yağı alın ve hafifçe güneşten yanmış cilt alanı üzerine sürün. E vitamini ultraviyole radyasyonunun neden olduğu serbest radikallerin etkilerini nötralize eden antioksidanlarca güçlüdür.
 • E vitaminli yağı ağır bir yumuşatıcıdır ve aynı zamanda cildinizin yağ dengesini korurken kir ve diğer zararlı bakterilerin cildinizden temizlemenin harika bir yoludur. Yüzünüzü silmek için bir pamuk topunun üzerine birkaç damla E vitamini yağı kullanın.
 • Vitamin E yağı bir nemlendirici olarak çalışıyor ve kuru dudakların yumuşatılmasına yardımcı oluyor , yumuşak ve esnek hale getirmektedir.

E Vitaminli Yağ Saç Bakımı

E Vitamini, saç köklerinin zarar görmesini engeller, saçları onarır ve sağlıklı saç gelişimini destekler .E Vitaminli yağ saç derisi de dahil olmak üzere vücudun tüm bölgelerine kan dolaşımını artıran antioksidanlar içerir . Saçınızı kökten şafta doğru tutar ve daha sağlıklı bir büyüme sağlar.

E vitaminli yağ ve  sıcak hindistan cevizi veya zeytinyağıyla karıştırın. Daha sonra saçınıza ve saç derisine bu karışımla masaj yapın. Ilık suyla durulamadan önce yaklaşık 30 dakika bekletin.

E Vitaminli Yağın Saça Diğer Faydaları

E vitamini yağı, yaşlanma sürecini yavaşlatırken, cildiniz veya saçınız gibi çok etkilidir.Bu E vitamini içinde bulunan güçlü antioksidanlar, dokuların korozyonunu etkili bir şekilde önleyebilir ve böylece erken grileşme olasılığını azaltabilir.

Saçlarınızı düzenli olarak E vitamini yağı ile yağlamak saçları derinden etkiler ve eskisinden daha sağlıklı ve parlak hale getirir.  E vitamini, saç derisini iyi durumda tutan doğal bir nemlendiricidir. Ayrıca, E vitamini saçınıza doğrudan uygulanması ve daha pürüzsüz ve yumuşak hale getirilmesi için uygulanabilir.

E Vitaminli Yağ Maskesi

E vitamini saçınızın keselerini güçlendirmeye ve yumuşatmaya yardımcı olur, böylelikle yarılma ve kırılma durumlarını azaltır. Sürekli üfleme, kıvrılma ve renklendirmeden kaynaklanan bölünmüş uçlar ve diğer hasarlar, saçla ilişkili yaygın sorunlardan bazılarıdır. Evde E vitaminli yağı yardımı ile tedavi edilebilir.

malzemeler

 • 100 gram  zeytinyağı
 • 100 gram Hindistan cevizi yağı
 • 100 gram kenevir yağı
 • 100 gram jojoba yağı
 • 80 gram E vitamini yağı

Tek yapmanız gereken zeytinyağı, hindistancevizi, kenevir ve jojoba yağlarını bir yağ karışımı yapmak için karıştırmak ve E vitaminli yağı eklemek. Bu, ya sıcak yağ olarak ya da bölünmüş uçları iyileştirmek için bir dolgu macunu olarak kullanılabilir.

 

Vitaminler her zaman bizim dostumuz olsa da  e vitaminli yağın seyreltilmiş forumunu kullanmayı unutmayınız. Yazımız bu açından umarım size yararlı olmuştur. Sağlıklı günler dileriz.

Devamını Gör

Benzer Yazılar

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Close