Selülite Karşı Doğal Çözümler Nelerdir?

Selülite Karşı Doğal Çözümler Nelerdir

Deri altında tutunan yağ kitlelerinin öbekleşmesi sonucu oluşan selülit çoğunlukla karın, kalça ve uyluk bölgelerine yerleşir ve kilo verildiğinde kaybolmaz. Selülite özel olarak üretilen pek çok kozmetik ürün ise estetik anlamda geçici çareler sunmaktadır.

Selülitten Kurtulmak Doğru Beslenme Tarzıyla Mümkün

Selülitsiz bir vücut için hareketli bir yaşam tarzı gerekir. Egzersizler sayesinde güçlenen kas dokusu, selülitik dokuyu parçalayarak içeriden onarım sağlar.

Rezene ve kırmızı biber gibi baharatlar ısı vererek metabolizmanın çalışmasını ve yağ yakımını hızlandırır . Aynı şekilde; greyfurt, kiraz, portakal gibi meyveler de yağ yakıcı özellikleri nedeniyle günlük beslenme planı içerisine dahil edilmelidir. Sebze ve meyve gibi posalı gıdalar sindirim sistemini destekler; vücuttaki yağın daha kolay atılmasına neden olur.

Sucuk, salam ve sosis, selülite yol açar. İşlenmiş et ürünleri günlük beslenmeden çıkarılmalı; beyaz ve kırmızı doğal etler tüketilmelidir.

Sabahları aç karnına ve ılık içilecek bir bardak limonlu su, toksik maddelerin atımına yardımcı olarak deri yüzeyinde iyileşme sağlar. Yanı sıra; günde 1 bardak greyfurt suyu da yağları parçalayarak selülit görünümünü azaltmaya yardımcı olur.

Related posts

Leave a Comment