Kategori: Şifalı Bitkiler

Şifalı bitkiler, tabiat ananın bizlere sunmuş olduğu bir doğa mucizesidir. Özellikle; teknolojinin bu denli gelişmediği, geçmiş yıllarda kullanılan en yaygın tedavi yöntemi, bu bitkiler aracılığıyla yapılmıştır. Teknolojinin hızla gelişmesiyle birlikte tıp dünyası da payına düşen yenilikleri kazanmıştır. Fakat; son yıllarda, insanlık organik yaşama dönüş yapmaya başlamıştır. Bu dönüş ile birlikte doğanın sunmuş olduklarına verilen önem de artmıştır.

Şifalı Bitkiler Hakkında İhtiyaç Duyulan Bilgilere Nasıl Ulaşılabilir?

Bu konu hakkında çok fazla bilgi kirliliği yaşanmaktadır. Oluşan bu bilgi kirliliğini önlemek ve bu durumdan siz değerli okurlarımızın zarar görmesini engellemek için https://saglikblogu.net adlı siteyi açmış bulunmaktayız.

Konuyla ilgili merak ettiğiniz tüm bilgilere buradan ulaşabilirsiniz. Sitemizde yayınlanan bilgilerin uzunca yapılan araştırmalar sonucunda elde edilen güvenilir bilgiler olduğunu bilmenizi isteriz. Bu bitkileri kullanırken ihtiyaç duyduğunuz gerekli tüm bilgileri sitemizde bulabilirsiniz.

Şifalı Bitkiler Kullanırken Yapılması Gerekenler

Şifalı bitkiler, a dan z ye birçok sağlık sorununa çözüm sunmaktadır. Fakat binmelidir ki bu durum tek başına yeterli görülmemeli ve bir tedavi merkezi olarak kabul edilmemelidir. Bilinmelidir ki şifalı bitkiler iyileşme sürecine yardımcı olması ve süreci kısaltmasıyla ön plandadır. Bu konuda aklınıza takılan sorular var ise güvenilir bilgiler veren sitemizden yardım alabilirsiniz. Sitemizde vermiş olduğumuz bilgileri, belirttiğimiz şekilde uygulamalısınız.

Örneğin; her bitkinin kendi has bir kullanım şekli vardır. Kimi kaynatılır, kimi kaynamış sıcak suda bekletilir; kimi aç karnına kullanılırken kimi tok karnına kullanılır. Bu kullanım farklılıkları bitkinin etkisini artırır veya azaltır. Tüm bunların yanı sıra; kronik bir rahatsızlığınızın olması durumunda, mutlaka doktorunuza danışmalısınız.

Doktorunuzun vermiş olduğu bilgiler ve uyarılar dahilinde şifalı bitkileri kullanmalısınız. Belirtmiş olduğumuz durumlar dışında hareket etmeniz durumunda; yapmış olduğunuz yanlış uygulama sonucu ortaya çıkabilecek sorunlardan site olarak sorumluluk taşımadığımızı bilmenizi isteriz.

Diyet, Pratik Bilgiler, Şifalı Bitkiler

Zerdeçalın Faydaları ve Zararları Nelerdir?

Bazen Hint safranı veya altın baharat olarak adlandırılan zerdeçal, Asya ve Orta Amerika'da yetişen uzun bir bitkidir. Zerdeçalın faydaları gibi zararları da olabilir. Kullanırken dikkat edilmelidir. Raflardaki ve baharat dolaplarındaki zerdeçal, bitkinin toprak köklerinden yapılır. İşlenmiş zerdeçalın parlak sarı rengi, birçok...

Kadın Hastalıkları, Pratik Bilgiler, Sağlık, Şifalı Bitkiler

Adet Sancısına Ne İyi Gelir? Ev Çözümleri

Adet sancısına ne iyi gelir bakmadan önce hızlıca adet sancısı neden olur bir bakalım. Adet Sancısı Neden Olur? Adet görürken karnınızın etrafında, belinizin alt kısmında ve uyluklarınızda rahatsızlık hissetmeniz çok sık rastlanılan bir durumdur. Regl döneminiz boyunca, rahim kaslarınız büzülür ve gevşeyerek, biriken kanı atmaya yardımcı...

Diyet, Pratik Bilgiler, Sağlık, Şifalı Bitkiler

K Vitamini Hangi Besinlerde Bulunur? 15 Yiyecek!

K vitamini gerekli bir besindir. Sağlıklı kemiklerin oluşturulmasına ve korunmasına yardımcı olur. Vitamin şöhretini, "pıhtılaşma" olarak bilinen kanın pıhtılaşmasına yardımcı olma rolüne borçludur. Aslında "K", kanın pıhtılaşması, koagülasyon anlamına gelen Almanca sözcükten gelir. Peki ama K vitamini hangi besinlerde bulunur? Yapraklı yeşil sebzeler yüksek miktarda...

Şifalı Bitkiler

Çay Ağacı Yağı Ne İşe Yarar?

Çay bitkisinin (Camelliasinensus*) özü ile karıştırılmaması gereken çay ağacı yağı, Avustralya çay ağacının (Melalencaalternifolia*) yapraklarından damıtılarak elde edilir. Antibiyotik, mantar önleyici özelliklerinden dolayı yutulduğunda çok toksiktir. Çay ağacı yağı, bir sürü günlük hastalığın tedavisine veya önlenmesine yardımcı olan çok sayıda...