Ülsere Ne İyi Gelir? – Dereotu

ülsere ne iyi gelir

Bu yazıyla başlayarak ara ara ülsere ne iyi gelir ne iyi gelmez sizlerle paylaşacağız.

Günümüzde sağlıksız ve hazır gıda tüketen çoğu kişide mide ülseri(*) sorununa rastlamaktayız. Mide ülserinin çocuk yaşlara inmesi de gerçekten üzücü.

Peki, bunun için ne yapmak gerekir? Öncelikle evlerde organik ve el yapımı yemekler olmasına dikkat etmelisiniz. Bunun yanı sıra sofralarınızda ve yemeklerinizde dereotuna mutlaka yer vermelisiniz. Özellikle taze dereotu mide ülserinin tedavisi için önerilmektedir.

Ülsere Ne İyi Gelir? Dereotunun Faydaları

Ne yazık ki kanser de tüm dünyada hızla yayılan bir hastalık olmaya başladı. Mide kanseri hem genetik etkenler hem de yanlış beslenme ile ortaya çıkabilir.

Özellikle midede yara açan ülser çeşitleri zamanla kansere dönüşebilir. Bunun için sağlıklı beslenin ve bol bol dereotu yiyin. Dereotunun içeriğinde bulunan safranen maddesi anti bakteriyel özelliği sayesinde mideyi bakterilere karşı korumaktadır. Özellikle mide rahatsızlıklarına neden olan Pylori bakterisi ile ciddi savaş yapar.

Şifalı bitkiler kategorisinde yazdığımız makalelerin rehber niteliğinde olduğunu unutmamalısınız. Dereotu’nun iyi geldiği çokça bilinen bir bilgi olsa da bu konuda bu bilgiyi destekleyecek klinik deneyler ve araştırmalar yapılmamıştır. En iyisi dereotunu kararında kullanmanız ve iyi geliyorsa devam etmeniz olacaktır.

Related posts

Leave a Comment